Skocz do zawartości

Przejscie Z Fc1 Do Fc2 | Fc3


idzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mozna przejsc z wersji FC1 do np FC2 lub FC3 za pomoca jakiegos programu? np apt-get? I czy jest to bezpieczne? i jak to zrobic? A sa jakies inne sposoby? Chodzi o to aby nie instalowac na nowo, tylko zrobic zwykle update.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji jakies nowszej wersji fc masz do wyboru: upgrade, nowa instalacja.. i masz do wyboru.. przy wyborze upgrade'u o ile dobrze pamietam trzeba tylko podac partycje mu.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a idzie taka aktualizacje zrobic przez internet ??? ??? czy niestety zmuszony jestem do sciagniecia plików .iso z obrazami

Płytki warto pobrać w każdej sytuacji.

O ile mi wiadomo, dystybucję da się upgrade'ować do nowszej (choć nie wiem czy Fedorę też). Wydaje mi się, że lepiej pobrać obrazy .iso i wypalić, bo przecież płyta to płyta - zawsze jest. Gdy wgrasz przez internet stanie się to ulotne :D, po ewentualnej awarii zostajesz na lodzie.

Osobiście robiłem upgrade z FC1 -> FC2, potem FC2 -> FC3 i wszystko działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam - wiem ze to moze temat stary i nie aktualny ale mam pytanie - czy jak zapuszcze upgrade z 2 na 3 to czy poza zmiana systemu pliki konfiguracyjne pozostana czy bede musial ustawiwc wszytko od nowa? - chodzi mi glownie o konta uzytkownikow i konfiguracje sieci. (server)

 

 

Bardzo prose o pilna odpowiedz

 

 

druga sprawa - przy uruchomionym updates z 2na 3 w momencie wybrania opci ze updejtuje a nie nowy system - wyswietla taki komunikat "Blad podczas montowania hde3 jako /opt: (_niema_ → nie ma) ORT takiego pliku ani katalogu. Prawdopodobnie partycja ta nie zostala sformatowana"

 

co mam robic bo tylko jest mozliwy restart systemu:(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...