Skocz do zawartości

Windxp & Fc3 Strategia Instalacji


mR-misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prozbe czy moze ktos powiedziec czy taki scenariusz instalacja sie uda:

 

Dyski

1 IDE :D

1 partycja -NTFS (30GB) win xp ( C:/ )

2 partycja -NTFS (8 GB) dane

2 IDE :D

1 parycja FAT32 (9GB) dane na wymiane plikow win xp kontra linux fc3 jesli jest to mozliwe, jestem poczatkujacym urzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT i zainteresowala mnie ta dystrybucja

2 pratycja a raczej miejsce na (_linuxa_ → Linuksa) ORT ok 10 GB pozostawionych na automatyczne ulozenie partycji przez instalatora :?:

 

:unsure: Moje pytanie czy przy takim scenariuszu wlonczy sie Lilo lub Grub do (_linuxa_ → Linuksa) ORT i Windowsa Xp czy moga wyskoczyc jakies komplikacje....jest to dla mnie bardzo wazne bo nie moge stracic Windowsa...oraz czy jest mozliwa ta wymiana plikow miedzy windowsem a linuxem przez Fat 32.....a jesli tak sie nie da to czy moze ktos ulozyc mi scenariusz instalacji krok po kroku co mam robic :P Bardzo prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 parycja FAT32 (9GB) dane na wymiane plikow win xp kontra linux fc3 jesli jest to mozliwe, jestem poczatkujacym urzytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT i zainteresowala mnie ta dystrybucja

2 pratycja a raczej miejsce na (_linuxa_ → Linuksa) ORT ok 10 GB pozostawionych na automatyczne ulozenie partycji przez instalatora :?:

 

Te dwie partycje zamieniłbym miejscami (znaczy najpierw partycja linuxowa, potem fat), a to dlatego, że kiedyś na forum były posty, że najlepiej (_linuxa_ → Linuksa) ORT umieścić na początku dysku.

 

:unsure: Moje pytanie czy przy takim scenariuszu wlonczy sie Lilo lub Grub do (_linuxa_ → Linuksa) ORT i Windowsa Xp czy moga wyskoczyc jakies komplikacje....

 

Nie będzie najmniejszego problemu. Wiem, bo tak mam :P

 

oraz czy jest mozliwa ta wymiana plikow miedzy windowsem a linuxem przez Fat 32.....

 

Pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...