Skocz do zawartości

Dzielenie Lacza Miedzy Fc3 A Xp


japro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno przesiadlem sie na Fc3 i wszystko szlo pieknie az do momentu gdy doszedlem do dzielena lacza internetowego miedzy moim kompem (zainstalowany Fc3) a kompem mojego brata (Windows Xp). W związku z tym proszę o pomoc.

 

W moim kompie są 2 karty sieciowe: jedna - ze statycznym IP - jest podłłączona do modemu kablowego. Druga (tu nie wiem jaki przpisać IP) jest podłączona do switcha i dalej przez niego do kompa mojego brata.

 

Proszę o odpowiedź:

1) jak skonfigurować swoją 2. kartę sieciową i kartę sieciową brata tak aby kompy się zobaczyły

2) jakie oprogramowanie powinno być zainstallowane w celu podzielenia łącza (mam zainstalowaną SAMB)

3) jak to oprogramowanie powinno być skonfigurowane, aby net był dostępny na obu komputerach.

 

Proszę o możliwie skuteczną pomoc, gdyż w przecwinym wypadku będę musiał wrócić do windy (brat mi strasznie marudzi, że ma mieć net u siebie). Za wszelkie sugestie z góry serdecznie dziękuję .

 

japro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

 

1) IP.: Twoje: 192.168.0.1 (pacz punkt 2))

Brata: 192.168.0.2

 

Maski: 255.255.255.0

 

Bramy: u mnie siostra ma 192.168.0.1, ale tym chyba zajmie się Firestarter :)

 

2) polecam kroki kolejno takie:

1. Firestarer (firewall na Linucha który u mnie włączył do sieci siostrę - win2k)

2. przeszukać uważnie forum

3. Google...

 

3) Firestarter:

1. Druid

2. Google...

 

Pozdrawiam!

San

 

EDIT. P.S. nie wiem czy to miało jakiś wpływ na pokonanie sieci u mnie, ale przed zainstalowaniem Firestartera bawiłem się masqaradą (szukaj na forum)... więc jak nie zadziała sam Firestarter to dołóż masqaradę :)

 

 

-----------------------------------------EDIT!!!-------------------------------------

 

a może inaczej: Firestarter: Ściągnij, zainstaluj, odpal, skonfiguruj. nie działa?

zrestartuj X-y. Nie działa? skonfiguruj IP. tak jak napisałem w punkcie 1). Nie działa? Napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...