Skocz do zawartości

Licencja Fc3


enter1

Rekomendowane odpowiedzi

itam

Mam zaistalowaną FC3 z płyty DVD która była dołączona do styczniowego numeru Linux Magazine. Potrzebuję wydrukować sobie tekst licencji którą trzeba przeczytać i potwierdzić przy instalacji systemu. Proszę podpowiedzcie mi czy jej tekst jest dzieś na dysku lub na płycie i ew. w którym pliku tego szukać.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dziękiuje za informacje, Pytałem ponieważ, znajomy poinformował mnie, że w firmie jak u mnie muszę mieć wydrukowaną , podbitą pieczątką firmową i podpisaną licencję oraz fakturę vat na numer pisma do którego była dołączona płyta z dystrybucją. Będe musiał jeszcze raz kupić ten sam numer pisma - tym razem na fakturę, nie chcę mieć problemów w razie czego :unsure:

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy poinformował mnie, że w firmie jak u mnie muszę mieć wydrukowaną , podbitą pieczątką firmową i podpisaną licencję oraz fakturę vat na numer pisma do którego była dołączona płyta z dystrybucją.

 

Bzdura. Nie ma takiego wymogu, zapoznaj sie z licencją na Fedorę oraz z licencją GPL - w razie jakiejś kontroli pokazujesz licencję i NIKT nie ma prawa zakwestionować Twojego prawa do komercyjnego wykorzystania Linuksa ani żądać jakiejkolwiek opłaty z tytułu jego wykorzystania. Ja używam w firmie Fedory ściagnietej z sieci i nie potrzebuję żadnej faktury bo i po co i na podstawie jakiego przepisu potrzebowałbym na nią fakture? Generalnie faktura na Linuksa : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w firmie Fedory ściagnietej z sieci i nie potrzebuję żadnej faktury bo i po co i na podstawie jakiego przepisu potrzebowałbym na nią fakture?

l ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176; ost.zm. Dz.U. z 2001 r. Nr 106, poz. 1150

 

l ustawa z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn – j.t. Dz.U. z 1997 r. Nr 16, poz. 89; ost.zm. Dz.U. z 2001 r. Nr 8, poz. 64

 

Żebyś się kiedyś na tym nie przejechał. W naszym wspaniałym kraju prawo jest tak skonstruowane, że o tym czy używasz Linuksa w firmie legalnie czy nie, decyduje urzędnik w skarbówce.

Poczytaj sobie:

http://gospodarka.gazeta.pl/firma/2,31455,...P_INFOREXT.html

http://www.piit.org.pl/piit/index.jsp?plac...ge=text〈=pl

http://openpoland.org/openpoland/sth_index...php?m=art&id=23

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, potwierdziłeś to co napisałem wcześniej, dzięki.

Zauważ że w linku z tego roku który podałeś jest napisane że "Ministerstwo Finansów wydało interpretację"[...] "otrzymane przez osoby fizyczne nieodpłatne świadczenie w postaci darmowego oprogramowania, udostępnianego różnym podmiotom (w tym osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą) w ramach Powszechnej Licencji Publicznej – w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie stanowi dla użytkowników tego oprogramowania przychodu podlegającego opodatkowaniu".

 

 

Pozostałe linki które podałeś są sprzed kilku lat, w tej chwili wiążąca jest interpretacja Ministerstwa finansów która podałeś w linku http://gospodarka.gazeta.pl/firma/2,31455,...P_INFOREXT.html

- nie opodatkowuje się oprogramowania GPL tak jak robiono to kiedyś tzn. na podstawie wartości ich komercyjnych odpowiedników.

Pozdrawiam.

Beztroskiego użytkowania Linuksa życze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, potwierdziłeś to co napisałem wcześniej, dzięki.

Zauważ że w linku z tego roku który podałeś jest napisane że "Ministerstwo Finansów wydało interpretację"[...] "otrzymane przez osoby fizyczne nieodpłatne świadczenie w postaci darmowego oprogramowania, udostępnianego różnym podmiotom (w tym osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą) w ramach Powszechnej Licencji Publicznej – w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie stanowi dla użytkowników tego oprogramowania przychodu podlegającego opodatkowaniu".

Tak, a dalej

Równocześnie Ministerstwo Finansów zastrzegło, że z uwagi na różnorodność form dostarczania nieodpłatnych programów komputerowych nie istnieje w tym przypadku możliwość przyjęcia ogólnej reguły postępowania. Każdy przypadek korzystania przez podatników z darmowych programów komputerowych powinien być rozpatrywany indywidualnie.

 

[...]

 

Ministerstwo Finansów przedstawiło swój punkt widzenia, jednak konieczność rozpatrywania każdej tego typu sprawy indywidualnie stwarza pewną dowolność. Otwarta została furtka, która może zostać wykorzystana przez pracowników urzędu skarbowego, którzy podczas analizowania naszej deklaracji mogą zakwestionować poprawność zaewidencjonowania użytego przez nas oprogramowania.

 

Jeżeli chcemy być pewni, że poprawnie przeprowadziliśmy procedurę przyjęcia takiego oprogramowania na stan, powinniśmy wykonać najprostszy ruch gwarantujący nam bezpieczeństwo, tzn. nabyć na fakturę gazetę z płytą kompaktową, na której zawarte jest interesujące nas oprogramowanie, lub też udać się do sklepu komputerowego i nabyć tam, oczywiście na fakturę, takie oprogramowanie (koszt około 15 zł). W sytuacji, w której dysponujemy fakturą za zakup oprogramowania, urząd skarbowy nie powinien mieć kłopotów z właściwą interpretacją przepisów podatkowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...