Skocz do zawartości

Czy Jest Możliwe, Żeby Pod Linuxem Zrobić...


primo

Rekomendowane odpowiedzi

Sory bo na te pytania poczatkowe nie znam odpowiedzi ale co do odmiany wyrazu linux to:

Kurs Linux dla poczatkujacych i nie tylko.pdf

i oto fragment poczatkowy

Poprawna odmiana nazwy Linux brzmi: Linuksa , o Linuksie , z Linuksem ,linuksowy

Pisze tam takze

litera x  moze pojawiac sie w nazwach wlasnych takich jak nazwy firm marek itp. tylko w mianowniku. W innych przypadkach zaleznych stosujemy zapis wylacznie polskimi znakami czyli Unix ,Uniksa ,o Uniksie ,Linux ,Linuksa ,o Linuksie ,Hortex , o Horteksie ,Horteksu

Takze mozna by sie klucic do bolu ale po co.To jest forum a nie lekcja polskiego.Kazde zrodlo podaje inaczej wiec dajmy spokuj.

Pozdrawiam!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pofatygowałem się i na stronach www pwn wyszukałem informację o odmianie x na ks we wszystkich przypadkach oprócz mianownika. Często widziałem przedziwne transmutacje w stylu Linux'owi, (_linuks_ → Linux) ORT itp., więc postanowiłem napisać artykuł/newsa na stronę fedora.pl. Jakież było moje zdziwienie, gdy w komentarzu pojawił się apel o sprostowanie i link do stron pwn z informacją zupełnie sprzeczną z tą, którą kilka dni wcześniej na łamach tego samego serwisu odnalazłem. No i stanąłem przed dylematem - jak to sprostować, skoro sam PWN nie wie jak to w końcu jest? Znalazłem jedno proste (może trochę zbyt proste) wyjście - skasowałem newsa :D

Jeśli chodzi o moje zdanie to jestem za odmianą X na KS we wszystkich przypadkach poza mianownikiem, co też propaguję na tym i innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!!

 

No to trzeba będzie do prof Miodka pisnąć jakieś cuś, może on wie !! :):)

A tak apropo to mi to w sumie wszystko jedno i tak wiadomo o co chodzi :]

A Linuksa całkiem przyzwoicie wygląda. Choć (_linuxa_ → Linuksa) ORT też może być :):)

 

Jam nie od tego!! Ledwie żem se poradził z maturką więc styknie tych dylematów, jak by nie było nad czym się zastanawiać :):)

 

Ale także się zgodze z tym, że nie powinno się pisać byle jak, gdyż Polacy nie gęsi swój język mają :):)

No ale nie każdy potrafi i z pewnością ja także!! Ale dbać trzeba :):)

 

W końcu bogete jest nasze słownictwo :):):)

 

POZDROWIENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...