Skocz do zawartości

Problem Z Ssh


959kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowalem Fefore 3 i mam problem z SSH. Wczesniej mialem Mandrake'a 10.1 i przez SSH shell wygladal identycznie jakbym sie logowal bezposrednio na kompie. W FC3 niestety juz tak ladnie nie jest. Np. mc zamiast linii pionowych wyswietla znaczki podobne do a . Funkcjonalnie wszystko jest ok, ale mogloby to lepiej wygladac. Czy ktos z Was wie gdzie i jak to ustawic ? Gdzie takze mozna postawiac ogolnie kolory shella , tzn. zielone pliki wykonywalne , czerwone rpm'ki itd itd. Do ssh uzywam Putty, jednak wydaje mi sie ze problem jest z sshd niz z klientem.

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Np. mc zamiast linii pionowych wyswietla znaczki podobne do a . Funkcjonalnie wszystko jest ok, ale mogloby to lepiej wygladac. Czy ktos z Was wie gdzie i jak to ustawic ?

 

To chyba jest związane z kodowaniem znaków (ale mogę się mylić). Spróbuj zmienić kodowanie

np tak: export LANG=pl_PL.UTF-8

lub na jakieś inne niż UTF-8: cp1250, iso8859-2

Może będzie lepiej.

 

Czy ktos z Was wie gdzie i jak to ustawic ? Gdzie takze mozna postawiac ogolnie kolory shella , tzn. zielone pliki wykonywalne , czerwone rpm'ki itd itd.

 

Na pewno można to ustawić dla wszystkich użytkowników w pliku /etc/DIR_COLORS

Jeśli byś chciał, żeby każdy użytkownik miał swoje kolorki, to właściwie nie wiem i też bym się chętnie dowiedział. Jestem jedynym użytkownikiem linuksa na swoim komputerze i bazuję na tym co jest w tych globalnych ustawieniach (w katalogu /etc). Może czas się dowiedzieć co zrobić, gdy użytkowników będzie więcej :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Np. mc zamiast linii pionowych wyswietla znaczki podobne do a . Funkcjonalnie wszystko jest ok, ale mogloby to lepiej wygladac. Czy ktos z Was wie gdzie i jak to ustawic ?

 

To chyba jest związane z kodowaniem znaków (ale mogę się mylić). Spróbuj zmienić kodowanie

np tak: export LANG=pl_PL.UTF-8

lub na jakieś inne niż UTF-8: cp1250, iso8859-2

Może będzie lepiej.

 

Czy ktos z Was wie gdzie i jak to ustawic ? Gdzie takze mozna postawiac ogolnie kolory shella , tzn. zielone pliki wykonywalne , czerwone rpm'ki itd itd.

 

Na pewno można to ustawić dla wszystkich użytkowników w pliku /etc/DIR_COLORS

Jeśli byś chciał, żeby każdy użytkownik miał swoje kolorki, to właściwie nie wiem i też bym się chętnie dowiedział. Jestem jedynym użytkownikiem linuksa na swoim komputerze i bazuję na tym co jest w tych globalnych ustawieniach (w katalogu /etc). Może czas się dowiedzieć co zrobić, gdy użytkowników będzie więcej :)

 

Pozdrawiam.

Ustawilem export LANG=iso8859-2

 

zmiana kodowania pomogla, tyle ze na ktora mete, po restarcie to samo. Gdzie mozna to ustawic permanetnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogę zaproponować takie trochę doraźne rozwiązanie polegające na umieszczeniu linijki zmieniającej kodowanie w pliku .bashrc w katalogu głównym. Być może da się to zrobić inaczej, ale w każdym razie takie rozwiązanie powinno działać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałem ten sam problem co Ty z putty. Powiem tak przetestowałęm od cholery klientów SSH ale żaden mi nie dał tego czego ja chciałęm. Aż wreszcie znalezłem programik i jest super.

http://www.bitvise.com/download-area.html tutaj go znajdziesz

ściagnij sobie TUNNELIER

Działa i to super a w sumie sam się przekonasz.

W razie jakich kolwiek pytan to pisz na adres: [email protected]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...