Skocz do zawartości

Instalacja Fc3 A Winxp Na Innym Hdd Sata


Zenek1978

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mając dwa dyski SerialATA 200GB i 80GB mogę zainstalować na drugim Fedore 3 i nic mi nie skopie na tym 200GB (2 partycje, windows XP i dość ważne dane).

Czy to (_wogóle_ → w ogóle) ORT będzie jakoś startowało (feodra), czy lepiej je zamienić miejscami, teraz jest 200 GB (XP) na SATA1, a 80GB (pusty pod FC3) na SATA2.

Słyszałem że są czasami problemy z intefejsem SATA , nie wiem czy to prawda. Windows ma na przykład problemy podczas instalacji, potrzebna dyskietka z driverem do SATA itp., bo nie da się zainstalować.

Nic na ten temat nie wiem, a wolałbym nie stracić danych z tego dysku 200GB a backup robić mi się trochę nie chce bo ileż to płyt.

Miałem jeszcze taki pomysł aby na czas instalacji odłączyć fizycznie ten 200GB z SATA1, ale po dłuższym namyśle stwierdzam chyba że to może być błędem, bo później nie uruchomię systemu z tego 80GB.

Nie wiem jak to jest z tymi Boot Managerami, na którym dysku to zainstalować i jaki.

Linux to fajny system chciałem się z nim zapoznać ale boję się wszystko sp_____ić.

Niech się wypowie ktoś kompetentny, bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...