Skocz do zawartości

Dwa Linuksy?


koval

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mam winxp (ha, ha)... I chciałbym jeszcze zainstalować Fedorę i Mandraka. Czy jest to w ogóle możliwe? Dwa linuksy na dysku? Próbowałem, ale mi się nie udaje. Bez problemu instaluje się jeden linux. Ale gdy instaluję drugiego, pierwszy już nie odpala. Może problem jest w programie rozruchowym. Wybierałem GRUB'a, próbowałem dodawać drugiego linuksa do listy systemów, ale potem odpalał zawsze tylko ten ostatnio zainstalowany. Co powinienem zrobić?

Początkujący prosi o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Choć nie była to kawa na ławę, to jednak udało mi się to zrobić - prawie. Ostatnia rzecz (jak myślę), to skopiowanie pliku "init" drugiego nowego linuksa (czyli fedory) do katalogu /boot - który jest wspólny dla obydwu (_linuks_ → Linux) ORTów, są tam już dwa kernele (nie nadpisane - lilo w mandraku wszystko widzi).

 

Bo kiedy odpala mi fedora, to wyskakuje, że nie znaleziony jest ten plik init.

Mam tu taki przepis, wiersz jak to zrobić, ale nic z tego nie rozumiem. Obawiam się, że to już ponad moje siły.

Skąd mam skopiować ten plik?

Jak się on dokładnie nazywa.

I jak go tam wkleić?

Proszę pomóżcie jak to zrobić

 

PS.

Kurcze źle...

(wstyd - przed chwilą zapytałem o coś banalnego: kopiowie i wklejanie)

Ale... Plik init Fedory już tam jest (jak mogło go tam nie byc skoro juz przy instalacji drugiego linuksa wskazałem ten sam /boot co dla Mandrake. Tak więc wszystko jest w /boot co potrzeba (chyba).

 

Tylko kiedy odpalam fedorę, to pojawia się taki monit:

 

Kernel panic - not syncing: Not init found. Try passing init= option to kernel

 

O co chodzi? Czy trzeba coś jeszcze skonfigurować?

 

Aha, było jeszcze kilka błędów wyżej.

nie wiem, czy dobrze zrobiłem, bo root mandraka i fedory ma ten sam system blików ext3. I coś tam mi plumka o tym, poza tym jakieś errory z initrd w wierszu.

 

 

Ps. 2

 

Kurcze, myślałem że już mi sie udało.

Znalazłem... W mandraku w lilo ustawiłem w zaawansowanych odpowiedni initdr dla fedory i odpaliło. Ale teraz jak fedora odpala to chce od razu wpisania nazwy i hała, a ja przeciez tego wczesniej nie zrobiłem, bo to sie robi dopiero po restarcie fedory przy instalacji, na a ja przecież po restarcie nie mogłem odpalic fedory, bo nie istalowałem jej własnego programu rozruchowego.

I co ja mam teraz zrobić. ???????????????????????????

Pomocy!!!

 

 

Ps. 3

Ale ze mnie ciemna masa.

Przecież wchodzę przez roota, którego ustanowiłem w pierwszej części instalacji.

Nareszcie, zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz mandrake, instalujesz FC, a lilo, lub gruba FC ladujesz na ta sama partycje, gdzie zamontowales fedorowe "/" , w mandrake wchodzisz w konfiguracje programu ladujacego, dodajesz system windows, wskazujac mu partycje z fedora i w ten sposob np mandrakowe lilo uruchamia gruba. Wszystko mozesz robic spokojnie w trybie graficznym w Mandrake System-konfiguracja-konfiguracja komputera-program ladujacy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...