Skocz do zawartości

Najpierw Linux Potem Windows


waksiu

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem:

Najpierw instaluje (_linuxa_ → Linuksa) ORT a potem Xp-ka i w xp partycje mi sie zaczynaja od litery F: a nie od C: jak bym chcial :( a chce miec (_linuxa_ → Linuksa) ORT na piewszej partycji!!!

 

hda1 - linux /

hda2 - win xp

hda3 - ntfs

hda3 - extended :

- hda 5 -swap

 

ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz zainstalowac najpierw XP, a pozniej (_linuxa_ → Linuksa) ORT???O wiele latwiej wtedy przebieglaby cala instalacja, bo linux wykryje Ci (_odrazu_ → od razu) ORT XP, a XP nie wykryje (_linuxa_ → Linuksa) ORT i znow bedziesz musial cos modzic z programem startujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wlasnie potem przy reinstalacji windowsa znow bedzie trzeba zmieniac partycje (_linuxa_ → Linuksa) ORT na aktywna a wiadomo ze winde sie czesto reinstaluje bo przeciez to straszny system a tak to na pierwszej by byl linux z partycja bootujaca i windows by w ogole nie przeszkadzal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy reinstalacji nic nie bedziesz musial robic, dalej zachowasz lilo czy gruba, chyba ze zechcesz zainstalowac windowsa to wtedy nadpiszesz mbr. Tak wiec tak czy siak ja proponuje najpierw zainstalowac windowsa a pozniej (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za instalacja w pierwszej kolejnosci windowsa

 

po reinstalce windy jak nadpisze ci mbr wrzucasz cd1 fedory i odpalasz w trybie rescue

po czym wystarczy wklepac:

grub-install /dev/hda

 

to przywroci nadpisany bootloader do mbr i wszystko bedzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...