Skocz do zawartości

Jak Odinstalować, Usunąć Fedorę?


terato

Rekomendowane odpowiedzi

JAK USUNĄĆ "FEDDORA CORE 3 LINUX" z mojego komputera?

 

Mam ją/go zainstalowaną na oddzielnym dysku, który gotów jestem sformatować, bo nic oprócz fedory na nim nie mam.

Wiem jednak, że cóś się zinstalowało również poza tym dyskiem i (_napewno_ → na pewno) ORT jest to związane z tzw. "GRUB" (jeśli nie pokręciłem tej nazwy), mimo że podczas instalacji wybierałem opcję, że jakiś tam element startowy również ma się mieścić na moim dodatkowym dysku.

 

Jestem zupełnie zielony w (_linuxie_ → Linuksie) ORT więc proszę o bardzo łopatologiczne wyjaśnienia, krok po kroku.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak bardzo chcesz usunąc to prosze ale nie rozumiem dlaczego?

normalnie sformatuj ten dysk i tyle a gruba usun wloz dyskietke startowna z win98 i jak wystartujesz i uruchomisz dos to potem wpisz;

c:

fdisk /mbr

that's all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fdisk /mbr

 

to wystarczy. Nie trzeba jakichkolwiek innych rozwiązań, niezależnie od rodzaju windowsa.

no tak, ale co jak sie nie ma fdiska pod reka... a fixmbr to z poziomu instalki windowsa xp mozna zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fdisk /mbr

 

 

to wystarczy. Nie trzeba jakichkolwiek innych rozwiązań, niezależnie od rodzaju windowsa.

Mi fdisk /mbr nie działało pod xp. Ale mam płytke ratująca dla windowsów/dosów z dosem i działało. XP dyskietki startowej z dosem nie ma. Niby coś tam jest ale dosem bym tego nie nazwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...