Skocz do zawartości

usługi w tle


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrej nazwy użyłem-usługa. Chodzi mi przede wszystkim o yum i apt. Jak ściągam coś którymś z nich i przerwe to ściąganie, to przy próbie ponownego połączenia wyskakuje błąd, że jest już uruchomiony. Pomaga reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrej nazwy użyłem-usługa. Chodzi mi przede wszystkim o yum i apt. Jak ściągam coś którymś z nich i przerwe to ściąganie, to przy próbie ponownego połączenia wyskakuje błąd, że jest już uruchomiony. Pomaga reset.

 

NIe chodzi tu raczej o działanie w tle danego programu ( w linux'ie jak coś zostaje przerwane to naprawdę nie działa :D ) - raczej te programy pozostawiają jakieś lock-files zapobiegające uruchomieniu 2 kopii tego programu jednocześnie. Twój problem zniknie po usunięciu takich plików ( niestety nie wiem jak się nazywają - pewnie mają w nazwie coś z apt/yum i pewnie leżą gdzieś w /tmp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o yum, to skasuj plik /var/run/yum.pid (pewnie apt-get też trzyma swojego locka w tym katalogu).

Czyli wg. tego rozumowania, dla apt będzie to

/var/cache/apt/archives/lock

???

Bo tak mi apt wypisał, gdy go dwa razy uruchomiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps aux

 

i

 

kill -9 nr_procesu

 

Wydaje mi się, że Iszkowi chodzi o apt'a/yum'a którego już wyłączył, ale pozostały po nim pliki blokujące.

 

Może się jednak mylę.

 

fakt (nie lubie czytać .... ;) ) - przeczytałem pierwszy jego post :oops: --- ale zmęczony jestem - :mrgreen:

 

pozdr

 

 

---

chyba jedna czas na mnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...