Skocz do zawartości

Po Instalacji Fc3 System Nie Bootuje Sie


swoosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mialem zainstalowanego Windowsa XP + jakas wersje SUSE (chyba 9.1). Wsyzstko chodzilo dobrze, ale postanowilem wrocic do FC. Wczesniej uzywalem FC2, ale teraz wpadly mi w rece plytki z FC3 i postanowilem zainstalowac.

 

Mam dysk 120GB, partycje C: [20GB], D: [40GB], E: [45GB], wszystkie na fat32.

Pozostale 11GB zostawilem na (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Zainstalowalem (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ale po przeladowaniu po instalacji system juz sie nie uruchamia - gdy normalnie zaczyna sie bootowac, teraz sie normalnie resetuje.

 

Co z tym zrobic ?

Jestem poczatkujacy w temacie i nigdy nie mialem takich klopotow, wiuec w miare mzliwosci prosze o proste wytlumaczenie.

 

Pozdrawiam

 

Aha, sprobowalem zainstalowac z powrotem FC2 ale efekt jest ten sam. Partycje, jakie tworze pod linuksa sa takie

4500MB - /

5000MG - /home

1024 na swapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przy dysku 120GB pozostawienie ostatnich 11GB na (_linuxa_ → Linuksa) ORT nie jest dobrym wyborem poniewaz liinux powinien byc instalowany ponizej 1024 cylindra dysku.

Konc ówka dysku 120GB to na pewno o wiele wiekszy numer cylindra i tio powoduje kłopoty z uruchomieniem systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrym wyborem poniewaz liinux powinien byc instalowany ponizej 1024 cylindra dysku.

Konc ówka dysku 120GB to na pewno o wiele wiekszy numer cylindra i tio powoduje kłopoty z uruchomieniem systemu

to juz chyba nie aktualne, system moze sobie lezec gdziekolwiek, rowniez na koncu 120 gigabajtowego dysku, wystarczy ze grub zainstalwany jest w bootsectorze

 

 

(w trakcie botowania systemu bios oddaje "sterowanie" systemowi, powoduje skok do odpowiedniego miejsca na dysku i tutaj nie mogl skoczyc powyzej 1024 cylindra, dlatego partycja boot musiala znajdowac sie na poczatku, aktualnie wszystko zapisywane jest w MBR wiec nie ma tego problemu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalilem z dyskietki systemowej win98 i po zgloszeniu sie konsoli wklepalem

fdisk /mbr

 

po restarcie odpalil sie jak zawsze windows xp. co teraz zrobic, aby pojawial sie boot manager z mozliwoscia wyboru systemu miedzy windowsem a zainstalowanym fc2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalilem z dyskietki systemowej win98 i po zgloszeniu sie konsoli wklepalem

fdisk /mbr

 

po restarcie odpalil sie jak zawsze windows xp. co teraz zrobic, aby pojawial sie boot manager z mozliwoscia wyboru systemu miedzy windowsem a zainstalowanym fc2 ?

musisz zrobic reinstalacje gruba

wpisz w wyszkukiwarce grub-install

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...