Skocz do zawartości

Nurtujące Pytanie...


primo

Rekomendowane odpowiedzi

jak zapewna każdy, kto kiedykolwiek miał dłużej aniżeli pół roku windowsa, wie iż po tym okresie robi się on ociężały jakby człowiek wszystkie kości pamięci wyjął z kompa i niestety potrzebny jest format c:

 

Jak to się ma w przypadku fedorki 3 ?? Jeszcze nie dotarłem do tego etapu (czytaj pół roku), bo zaledwie mam ją zainstalowaną przez około dwa tygodnie. Prowadzę intensywne eksperymenty na niej po 10 godzin dziennie i tak jestem ciekawy czy tutaj też "systemowy rejestr" nabiera z czasem takich naleciałości, unimożliwiających sprawne funkcjonowanie ?

 

Może mi ktoś wytłumaczyć niuanse tego zjawiska ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że nawet Linuksa można zaśmiecić (choć nie jest to takie łatwe). Kiedyś się tak wkurzyłem, że sformatowałem partycję z Linuksem i wgrałem go on nowa. Przyczyny: tworzenie zbędnych symlinków, ręczna kompilacja programów, dopisywanie skryptów. Z czasem moja FC1 przestała być Fedorą. Na dysku setki śmieci, nie wiadomo było co do czego. Własny kernel, własnoręcznie skompilowane Iksy i Gnome. Linuksa już znałem, ale brakowało mi czegoś w rodzaju "etyki pracy" z nim. To były czasy nauki i zabawy, ale po 4 miesiącach użytkowania system włączał się 2 razy dłużej niż tuż po instalacji. O rejestr nie musisz się bać, bo w Linuksie dane aplikacji nie są gromadzone w jednym miejscu, a dzięki temu pliki z konfigami nie zapychają się tak szybko. Reasumując, warto poczytać o tak genialnych rzeczach jak rpm czy checkinstall. Teraz mam system już prawie dwa lata (FC1 upgrade FC2 upgrade FC3) i chodzi, jakby był bardzo (_świerzy_ → świeży) ORT.

---

Of course "świeży" :D

Edytowane przez _PaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam system już prawie dwa lata (FC1 upgrade FC2 upgrade FC3) i chodzi, jakby był bardzo (_świerzy_ → świeży) ORT.

No to pogratulować! Serio, niezły wynik. Ja tez juz sie nauczylem "etyki pracy" z linuksem i Linux mi sie za to odwdziecza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do windowsa, to należy mu ręcznie ustawić rozmiar miejsca na zapasowe kopie rejestru ( ok. 2 ,5 krotna wielkość RAM-u) w opcjach pamięci wirtualnej itp. co do linuksa to pocztam i przećwiczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...