Skocz do zawartości

Pojawiam Się I Znikam


Koen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

użytkuję (_linuxa_ → Linuksa) ORT od niedawna i było to raczej sporadzyczne użytkowanie w ramach relaizacji projektu na studiach ale znalazł się czas i chęci na coś więcej. Zainstalowałem FC3 i w porównaniu do FC2 poczułem rożnicę w łatwości pracy ale ... Skonfigurowałem drukowania na drukarce podłaczonej do innego komputera i wszystko było ok. Należy dodać, że cały czas jestem w trakcie uaktualniania mojego Pingwina i trudno mi zgadnośc czy przypadkiem któryć z doinstalowanych pakietów nie był przyczyną, że ... Po naciśnięciuj Aplikacje>>Ustawienia systemowe>>Drukowanie zauważam tylko pojawiającą się na chwileczkę ramkę okna menadżera drukowania i .... pstryk i nie ma. Zniknęło ja. I prawdę mówiąc to wszystko co wiem na temat problemu.

Zoatało mi zasugerowane po zasięgnięciu języka abym wykonał co następuje :

w pliku /etc/syslog.conf

ustawił na końcu pliku linięi:

*.* /dev/tty12

i wykonał w terminalu:

killall -HUP syslogd

i sprawdził na ekranie konsoli (jak dobrze rozumiem Ctrl+Alt+F12) czy pojawiły się jakieś informacje albo może, czy program nie może zanleść jakiś plików.

--

dodano 03.03.2005

na terminalu należy wpisać: "printconf" i wyrzuca stado blędów. Po krótkiej analizie widać, że miesza się na plikach z rozszerzeniem .py

--

Niestety na tej konsoli nic się nie pojawiło (możliwe, że coś skopałem, ale wszystko wykonałem zgodnie z powyższym opisem).

 

Drogie bractwo (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Jako ten żółtodzób proszę was o wsparcie i znak z nieba.

 

 

--

dodano 03.03.2005

Za następną dobrą poradą miałem odinstalować pakiety python'a i tak też uczyniłem:

najpierw: rpm -qa |more

i wyszukałem pakiet odpowiedzialny za drukowanie czyli: gnome-python2-gnomeprint-2.6.0-3 i potraktowałem go: rpm -e gnome-python2-gnomeprint-2.6.0-3. A potem wszysko wróciło do nomy :)

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...