Skocz do zawartości

Jaką Dystrybucję Na Komputer Do Sieci Lokalnej


San

Rekomendowane odpowiedzi

Ave!

 

szukam dobrej dystrybucji na nienajlepszy komputer (poniżej 500 mHz), zależy mi na tym by było toto bezpieczne i żeby sprawnie rozdzielało sieć (ACNet) na Win2k i FC3.

 

Pozdrawiam!

San

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy przewijają się wielokrotnie na wszystkich możliwcych forach o (_linuxie_ → Linuksie) ORT. Nie ma dystrybicji 'którą polecacie'. Sam musisz sobie takową dobrać - jeżeli nie wiesz to spróbuj na www.jakilinux.prv.pl gdzie jest DISTRO QUIZ i z niego skorzystaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

 

1. SUSE Linux

2. Redhat/Fedora Linux

3. Mandrakelinux

4. Aurox Linux

5. Xandros Desktop OS

 

Używałem już wszystkich tych dystybucji oprócz Xandrosa. Nie wiem, może w tej sytuacji powinienem faktycznie zapoznać się z Xandrosem, choć myślałem ostatnio raczej o przetestowaniu Ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem, może w tej sytuacji powinienem faktycznie zapoznać się z Xandrosem, choć myślałem ostatnio raczej o przetestowaniu Ubuntu.

Z tego co wiem to Xandros'a nie da sie spolszczyc. To dla niektorych moze byc problem, choc moze nie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczam Was... ale jeszcze nie teraz :)

Nie _PaT, nie rob tego!! Nie opuszczaj nas! ;)

 

No chyba ze zamiast Slackwara wybierzesz Gentoo, wtedy spotkamy sie na gentoo.org PL :P

 

Aczkolwiek ja i tak FC bede trzymal na wszelki wypadek zeby byl i dzialal jakby cos sie w Gentoo popsulo ;) [mam spory dysk wiec mi nie zal miejsca]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczam Was... ale jeszcze nie teraz :)

Nie _PaT, nie rob tego!! Nie opuszczaj nas! ;)

 

No chyba ze zamiast Slackwara wybierzesz Gentoo, wtedy spotkamy sie na gentoo.org PL :P

 

Też myślę o potestowaniu Gentoo - może i mnie tam kiedyś spotkacie ;)

I jeszcze apropo ostatniego wersa - ja się w takie rzeczy nie bawie - kilka systemów na jednym dysku do głównie problem :)

 

Na moim Duronie 800Mhz Gentoo?? Ledwo Fedora chodzi (choć i tak lepiej niż Windows). Jeśli już byłbym skłonny zmienić dystrybucję to wgrałbym Debiana (bo od niego zaczynałem) lub patriotycznie PLD :)

Fajego masz avatara patpi

A odnośnie głównego tematu to myślę, że Slackware będzie idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze apropo ostatniego wersa - ja się w takie rzeczy nie bawie - kilka systemów na jednym dysku to głównie problem :)

No wlasnie nie, jest na odwrot. :) Przynajmniej moim zdaniem:

wxp-rodzice, w98-moje gry (1 dysk)

Gentoo-podstawowy sys codziennego uzytku, FC-system "awaryjny", gdy sie cos popsuje w Gentoo (2 dysk)

 

bootloaderow do (_linuxa_ → Linuksa) ORT nie instaluje na MBRze tylko na partycjach od Linuksa. A do tych loaderow odwoluje sie za pomoca OS Selectora [w teorii i wedlug instrukci do OS selectora bede mogl przeinstalowac Windowsy, Linuxy nie niszczac pozostalych ustawien, jeszcze nie mialem okazji sprawdzic ;)]

 

Ps. Moze mi ktos cos podpowie odnosnie tego OS Selectora. Wedlug <TEGO>, sekcja Boot (_menadżer_ → menedżer) ORT to: Acronis OS Selector [Zamknięty]

Czyli moge go uzywac za darmo nie lamiac prawa bo zostal porzucony? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...