Skocz do zawartości

Samba!


beatl68

Rekomendowane odpowiedzi

:) Niech ktoś napisze, krok po kroku jak zainstalować sambe na fedorce2. Siedzę całą sobotę i staram się i coś jest nie tak. Nie moge dopisać nowych userów!

Nie wspomnę o problemie z instalacją. :( W każdym poradniku pisze, że plik konfiguracyjny smb.conf jest w /usr/local/samba/lib a tam go nie ma :( .

Pozdrawiam! :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik konfiguracyjny znajduje sie w

/etc/samba/smb.conf jesli instalowałeś z paczek a zapewne tak jest ! Instalowanie jest proste

yum install samba 

 

Dodanie użytkowników

 

 useradd/usermod -s /bin/false użytkownik 

- dodanie/modyfikacja konta użytkownika żeby nie mógł się zalogować lokalnie (tzw. fałszywa powłoka).

smbpasswd -a użytkownik

- dodanie użytkownika Unix do Samby, teraz będzie mógł się dostać poprzez SMB. W Sambie 3.0 możesz też użyć: pdbedit -a -u użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Zrobiłem, yum install samba i zainstalowałem brakujące pakiety. :) Potem torszeczkę "pobazgroliłem" w smb.config i mam pingwinka w otoczeniu sieciowym. Jednak jest nie dostępny, nawet po udostępnieniu udziałów :shock: Dojdę i do tego. Mam pytanie jak windowsiak ma udostępniać swoje zasoby? ;) Pozdrawiam :)

Ps. Może podpowie ktoś jak Fedora2 ma udostępnić internet Win98? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udostępnianie 1

udostępnianie 2

Mam pytanie jak windowsiak ma udostępniać swoje zasoby?

 

Włącz udostępnianie plików i folderów w opcjach ustawień sieciowych.

 

Wszystko (lub prawie) na temat samby samba.org

 

Bardzo dobry opis sieci opartej na protokole SMB na stronie banita.pl i ten opis powinien rozwiać wszystkie Twoje problemy! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Nie spodziewałem się tak szybko tak dobrej odpowiedzi. Aż wstyd się przyznać że nie znałem tej strony. :)

A teraz Beatlesi dla Ciebie śpiewają A HARD DAY'S NIGHT i to prosto z Shea Stadium. Pozdrawiam z zaśnieżonej Warmii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...