Skocz do zawartości

"grub-install" nie pomaga


Luka

Rekomendowane odpowiedzi

ahoj,moj problemik wyglada nastepujaco:

kupilem nowy dysk, zainstalowalem na nim winde, no i oczywiscie nadpisal mi MBR,tak ze nie moge uruchomic linucha na starym dysku,spoko,

 

tylko ze polecenie "grub-install /dev/hda" po wczesniejszym "chroot /mnt/sysimage" nie dziala,oczywiscie w opcji "linux rescue"

 

nowy dysk z winda jest podlaczony jako pierwszy,mysle ze tutaj jest przyczyna,bo dysk z linuchem teraz jest jako drugi

 

wyskakuje mi, że: /dev/hdb6 nie moze znalezc BIOS drivers ?? :? czy cos takiego, linux jest zainstalowany teraz po zmianie na hdb5,6,7

 

dziwne, jakakolwiek pomoc bedzie mile widziana, dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łokej

teraz jestem na etapie takim, :) że uruchomilem Fedore, ale przestawiajac kolejnosc dyskow na tasmach, tak ze mi teraz winda nie startuje 8)

teraz chcialbym zmienic kolejnosc dyskow, ale musze nadpisac MBR na dysku z winda, i zeby mi to wszystko poszlo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione 8)

sproboje opisac o co biegalo i jak to zrobilem: ( sprawa banalna w sumie :wink: )

 

"/dev/hdb6 doesn't have corresponding BIOS drivers " -to byl komunikat jaki dostawalem gdy probowalem nadpisac MBR na drugim dysku, jak sie okazało, niewazny który to byl dysk ( czy stary czy nowy), wazna byla kolejnosc, tzn. jezeli dysk byl wykrywany jako drugi, to dostawalem powyzszy komunikat;

 

po poczytaniu troche info, i dowiedzeniu sie o pliku: /boot/grub/device.map, wszystko poszlo gladko, wystarczylo tylko dopisac drugi dysk "(hd1) /dev/hdb"

 

wtedy dopiero komp mi wykryl tak naprawde drugi dysk, i moglem spokojnie nadpisac MBR 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...