Skocz do zawartości

Lamp - Najnowsze Pakiety Dla Fc3


toncio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Zacznę od pytania dotyczącego LAMP (Linux Apache MySQL PHP) + Postfixa.

Chciałbym zainstalować na FC3 ostatnie ich wersje, tzn. Apache 2.0.53, MySQL 5.02, PHP 4.3.10 (ew. 5.x) i Postfixa 2.1.

Z mySQL-em nie ma problemu - rpm-y ze strony producenta bez problemu się instalują.

Gorzej z resztą - przy kompilacji ze źródeł mam tyle błędów, że odechciało mi się je analizować :blink:

Najwygodniejszym sposobem był by dostęp do tych wersji w rpm-ach, oczywiście zgranych ze sobą do poprawnej współpracy.

(Mogą też być do RH9).

 

Czy znacie linki to takich instalek? Lub ew. dobry opis jak skompilować to poprawnie własnie pod FC3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak, jest to jakieś wyjście, ale aż na taką łatwiznę to iść nie chciałem.

Tzn. w XAMPP jest wiele innych zbędnych mi składników, nad którymi wydaje się, że nie ma kontroli.

 

Może jest inne źródło odpowiednich rpm-ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam - mi on odpowiada w zupełności :)

XAMPP to jeden z wielu zestawów umożliwiających uruchomienie serwera na komputerze. Jest jednym z lepszych i oferuje obsługę PHP oraz zawiera bazę MySQL. W XAMPPie znajdziemy: Apache, MySQL, PHP 4.3.X i 5.0X, Perl, FileZilla FTP Server, phpMyAdmin, OpenSSL, Freetype, Webalizer, mod_perl, Turck MMCache, mcrypt, SQLite, JpGraph, Mercury Mail Transport System, PHPBlender, PHP Compiler.

Najbardziej odpowiada mi możliwość zmiany wersji PHP :)

--

EDiT: Jakby co to tu masz linka - http://skocz.pl/xampp

Edytowane przez shimonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten Xampp, to coś w rodzaju Krasnala na winde. Z krasnalem był ten problem, że się często lubił się wysypywać, spowalniał kompa itp. (instalka wszystkiego "na części" była dużo wydajniejsza). Czy z tym Xampp'em jest podobnie? Wiem, że to dwa różne systemy, ale chciałbym mieć porównanie ;)

Sprawdzać mi się zabardzo nie chce, bo mam już kilka serwerków na kompie, które bardzo dobrze chodzą (nie licząc dostępu na ftp z zewnątrz :angry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż - wydaje się, że XAMPP chodzi całkiem stabilnie po.. 1 dniu pracy, ale to chyba za mało, żeby coś stwierdzić (RH9).

Jakichś znacznych różnic w szybkości też nie widzę.

 

mySQL 4.x i 5.x to zupełnie inne linie równolegle rozwijane. Różnią się m.in. funkcjonalnością, poza tym seria 5.x jest na razie testowa.

Sęk w tym, że właśnie potrzebuję 5.02 i nie wiem jak to podłączyć do XAMPPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać plików MySQL'a i podmienić je na nowsze :P - wiem, że to bez sensu, ale tak mi przyszło do głowy :)

@lszk - co do xamppa to tak - masz rację - taki krasnal dla pingwina tylko, że adres jest bez tydly (tak się pisze? :D) i ogólnie - nie zamula i jest bardzo szybki - to moje odczucia po 4 tygodniach Xamppienia się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...