Skocz do zawartości

Server Na Fc2


Korgo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań związanych z postawieniem servera na FC2.

 

Więc tak... zapodałem sobie z 3 kumplami kompa z prockiem AMD K6 333, 32 RAM, dysk 20GB. I chcę na nim postawić server WWW, FTP, EMAIL i ewentualnie huba Direct Connect.

 

1.Szukam jakiegoś arta na temat instalacji i konfiguracji apacha z PHP, MYSQL i najlepiej PHPadminem. Jak macie jakiś dobry to podajcie adres lub napiszcie jak takie cudo zrobić :rolleyes:

 

2. Jak postawić server FTP na (_linuxie_ → Linuksie) ORT i na jakim sofcie bo nie miałem się jeszcze okazji bawić w te klocki.

 

3. No i 3 pytanie. Czy jeden server może być do SMTP i POP3 i na jakim sofcie to postawić. Aha no i czy da jest jakiś plugin do phpnuke czy jakiegoś innego systemu portalowego żeby było można sprawdzać poczte przez przeglądarke no i najlepiej żeby była też możliwość zakładania kont na poczte i strony przez powiedzmy phpnuke.

 

za pomoc z góry dzięki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... zapodałem sobie z 3 kumplami kompa z prockiem AMD K6 333, 32 RAM, dysk 20GB.

Jak się nie myle, to do odpalenia samej instalki potrzeba 64 mega ;)

 

2. Jak postawić server FTP na (_linuxie_ → Linuksie) ORT i na jakim sofcie bo nie miałem się jeszcze okazji bawić w te klocki.

proftp/vsftpd

 

Czy jeden server może być do SMTP i POP3 i na jakim sofcie to postawić

Może - sendmail/postfix

 

A pomocny będzie (jak zawsze) google, żłobek czy stronka linio

 

Życze powodzenia w walce z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na neo+ nie znam, ale na forum była naprawde masa postów na temat jej instalacji. A żeby potem udostępnić na serwie net, to musisz zrobić masquarade na nim (też było na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka informacja : 3 lata temu uruchomiłem pocztę (SMTP i POP3) na RH 6 i Sendmailu. Wyłączyć musiałem komputer tylko wtedy, kiedy padł mi wentylator do procesora (2 razy), do raz ustawionego softu w zasadzie się nie dotykałem. Komputer ma: PIII 500 Mhz, 64 MB RAM, HDD 6GB i niestety instalacja RedHata była wyłacznie tekstowa (bez xwin) ze względu na oszczędność miejsca na HDD. Tyle historii. Teraz testuję FC3 na innym lepszym sprzęcie, który spełnia wszystkie parametry instalacji z trybem graficznym. W FC za POP3, IMAP (potrzebny do odbierania poczty z WWW) odpowiada pakiet DOVECOT, więc musisz skonfigurować go (wcześniej o to pytałem na Forum - 2004 rok) w odpowiedni sposób. "Słyszałem" , że squiremail? (wiewiórka) umożliwia (m.in.) odbiór poczty z WWW. Generalnie co wybrać ? To pytanie zadawane jest często. I tak jak kiedyś ktoś na tym Forum lub na innych powiedział : najlepsze jest to co masz lub ma twój kolega (byś mógł się do niego zwróćić z problemem). Sprawdź co jest w najbliższej księgarni (jakie są dostępne książki o linuksch, jakie o "pocztowcach") i to wybierz. W żadnym wypadku nie kieruj się ogólnymi sądami że Fedora czy Sendmail jest beeeeee a "inny" to dopiero rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...