Skocz do zawartości

Instalator Linuxa Się Wiesza


tokoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak: uzywalem Fedore 2 (zainstalowana i uzywana bez problemu). Zrobilem sobie chwile przerwy, przeinstalowalem Windowsa2k na XP i w koncu chcialem sobie znow zainstalowac Fedore - teraz 3. Pojawia sie jednak problem (taki sam zreszta pojawia sie teraz w FC2): wybieram tryb instalacji, miesza, miesza, sprawdza sprzet i zatrzymuje sie na

running install
running /sbin/loader

kursorek chwile pomruga, przestaje mrugac i koniec - nic sie nie dzieje. Raz czy dwa nie wiem czemu udalo mu sie to przejsc i zauwazylem ze wiesza sie zaraz przed pojawieniem sie czerwonego okna "check media" czy jakos tak.

Odpalilem w koncu instalke RedHata9. On z koleji zatrzymał sie na czyms konkretniejszym:

PCI: 00:03.2 PCI cache line size set incorrectly (32 bytes) by BIOS/FW
PCI: 00:03.2 cache line size too large - expecting 16.

Obawiam sie, ze to cos z plyta glowna. Ja wolalbym zeby to nie bylo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

running install
running /sbin/loader

kursorek chwile pomruga, przestaje mrugac i koniec

Jak odpalisz instalkę FC3, to przełącz się na inne terminale (ALT+F2, ALT+F3, itd.) i zobacz czy nie ma tam czegoś ciekawego.

 

Jeśli zaczęło Ci się to teraz dziać, to sprwdź może najpierw napęd CD-ROM czy działa poprawnie. Nie wiem co z tą płytą główną - zawsze możesz spróbować zresetować BIOS. Czasami pomaga jak się dzieją dziwne rzeczy. Kiedyś mi się komputer nie uruchamiał i cały czas pipczał. Jak wchodziło się w pewne ustawienia BIOSu, to się zawieszał. Wymazanie CMOSu pomogło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj udało mnie się pobawić z BIOSem. Alt-1,2,3 nie działały. W Biosie na razie wgrałem tylko domyślne ustawienia - jakoś niechętnie sięgam do zworek na płycie, może później.

Udało się postawić FC3, mam nadzieję, że będzie działało i nie wróci ten problem.

Na razie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...