Skocz do zawartości

Przyśpieszenie ładowania systemu ?


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na alt.pl.comp.os.linux.newbie słyszałem, że jak się przerobi skrypty na styl BSD, to się szybciej system ładuje. Nie sprawdzałem, więc nie wiem czy to prawda. Tu masz linka. W takie rzeczy można się bawić jak się robi LFS. W gotowej dystrybucji mogą być potem problemy przy aktualizacji niektórych paczek.

 

Raczej kierowałbym się w stronę wyłączania niepotrzebnych usług, np. kudzu - dość spowalnia start, więc jeśli nie dodajesz nowego sprzętu lub nie aktualizujesz jądra, to możesz wyłączyć.

 

Wydaje mi się, że wyłączenie wczesnego trybu graficznego (ten pasek postępu) też może coś dać. Z opcji kernela trzebaby wywalić parametr rhgb.

 

Najlepiej by było, gdyby niektóre usługi mogły się uruchamiać z pewnym opóźnieniem. Tryb graficzny dostępny byłby znacznie wcześniej. No cóż, w Linuksie stawiano głównie uwagę na pracę serwerową, chociaż jak się popatrzy na rozwój 'części' desktopowej to widać znaczny postęp - jak sobie porównam RH8 (bo od tego zaczynałem) z Fedorą, to różnica jest kolosalna - najbardziej cieszy poprawienie szybkości działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kierowałbym się w stronę wyłączania niepotrzebnych usług, np. kudzu - dość spowalnia start, więc jeśli nie dodajesz nowego sprzętu lub nie aktualizujesz jądra, to możesz wyłączyć.

 

Wydaje mi się, że wyłączenie wczesnego trybu graficznego (ten pasek postępu) też może coś dać. Z opcji kernela trzebaby wywalić parametr rhgb.

 

Te rzeczy już przerobiłem.

Zastanawiam sie tylko czy nie da się okroić jakiś skryptów startowych.

W sumie to przydałoby się przyspieszenie bo wcale tak szybko mi się nie uruchamia system.

Około 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Jak potrzebujesz expresowego ładowania systemu to zainteresuj się gentoo. Gdzieś czytałem że z ładowaniem Xów potrzebue ok. 10 sekund? Tylko jest mały haczyk.... na instalację systemu będziesz potrzebował dwa dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...