Skocz do zawartości

Problemów Kilka


Artez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem sobie zainstalować fc3 i doświadczyłem dość sporej ilości błędów:

 

uno: przy przechodzeniu do następnego etapu wyskakuje mi nazmiane kilka razy: "Assertion (heads>0) at disk_dos.c:485 in funktion probe_partition for geom () failed" oraz "Assertion ((c*heads+H) * sectors+S==A) at disk_dos.c:485 in funktion probe_partition for geom () failed

 

due: kiedy biore automatyczne przydzielenie partycji i wybieram hdb po przejściu dalej wyskakują mi inne dwa błędy: Nie można zaalokować wybraych partycji i pare innych rzeczy oraz błąd podczas automatycznego partycjonowania dysku: twój podział na partycje zawierał następujące błędy: nie wybrałeś głównej partycji(punkt montowania"/") i pare innych linijek. To było w trybie tekstowym ponieważ nie udało mi się mi się utworzyć partycji ręcznie

 

tre: nie działa mi mysz

 

cztery: przy utworzeniu partycji ręcznie w trybie graficznym: /swap 257 mb /boot 75 mb oraz / 27("cuś")mb, następnie wybraniu paczek i przejściu do ekranu instalacji znów te błędy z punktu uno i wtedy instalacja "zamiera", czyli kamunikat z błędem nie znika ale nic się nie dzieje(tylko lampka pracy wardziela się pali a napęd nie "myśli"

 

Mam komputer celeron 333mhz 128 ramu sis6326 oraz accelerator voodoo2 i dwa twardziele: 3 gb na (_linux'a_ → Linuksa) ORT oraz 40 gb z partycjami 5 gb winda oraz programy i drugą 35 gb. Czy można będzie później doinstalować accelerator i instalować programy/gry na innym twardzielu niż tym, na który instaluje pakiety?

 

Fedore ściągnąłem z netu, obrazy i386.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uno: przy przechodzeniu do następnego etapu wyskakuje mi nazmiane kilka razy: "Assertion (heads>0) at disk_dos.c:485 in funktion probe_partition for geom () failed" oraz "Assertion ((c*heads+H) * sectors+S==A) at disk_dos.c:485 in funktion probe_partition for geom () failed

Spaprana tablica partycji jakimś programem (Norton Ghost, Partition Magic, EZ-Drive...).

http://www.google.com/groups?hl=pl&lr=&c2c...0ix.localdomain

 

Pewnym obejściem problemu może być to → https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...i?id=138419#c62 Radziłbym jednak naprawić tablice partycji. Kolejne błędy wynikają z powyższego.

 

Problem z myszą może się rozwiązać po aktualizacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć jak ją naprawić bo nie bardzo umiem?

http://www.google.com/groups?hl=pl&lr=&c2c...lr%3D%26hl%3Dpl ← możesz spróbować tak. W ostateczności trzeba pousuwać partycje i tworzyć na nowo.

Mam dyskietke z wypalonym obrazem ale nie wiem co dalej mam robić.

Tu masz napisane → http://rhlinux.redhat.com/anaconda/updatedisks.html Jak odplisz potem instalkę i zobaczysz ekran powitalny, to wklep:

linux updates

Ta dyskietka jednak nie działa jednak u wszystkich, dlatego najlepiej naprawić tablicę partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img17.exs.cx/my.php?loc=img17&image...beznazwy2gz.png rannisz wyświetluł mi coś takiego. Czy jeżeli zmieniam z auto na lba to mam reszte pól zostawić na zero?? Sorry że jestem taki upoierdliwy ale chę mieć pewność, a na razie robienie nowych partycji odpada.

 

edit: odłączyłem jeden twardziel(ten większy) i zostawiłem tylko hdb(3gb) i zauważyłem że wtedy ten błąd wyskakuje. W związku z tym dochodze to wniosku że jest to tego wina a nie jak wcześniej myślałem hda, problem w tym że nawet robienie jeszcze raz partycji nic nie pomaga.

 

Znowu nic, po odłączeniu hdb i zostaieniu tylko hda błąd dalej sie pojawia, pierwszy dla hda a drugi hdb, chyba pozostaje mi tylko walnąć głową w ściane i sobie darować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zmieniam z auto na lba to mam reszte pól zostawić na zero??

Dysk na obrazku pracuje w trybie LBA, więc możesz taki tryb dostępu ustawić dla niego w BIOSie. Gdzie chcesz wpisywać jakieś zera?

problem w tym że nawet robienie jeszcze raz partycji nic nie pomaga.

Odpalasz instaltor z tą dyskietką? Jakim programem robisz partycje? Ustawiłeś w BIOSie jakiś tryb dostępu dla tego dysku? Zerowanie MBR nie pomaga [1]?

 

[1]

Odpal system w trybie rescue → http://www.fedorafaq.org/basics/#rescue

Jak będziesz w shelu to wpisz:

dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=512 count=1

(zakładam, że hda to ten mniejszy dysk). Dla pewności zrób to przy odpiętym dużym dysku.

 

Na dysku nie ma badblocków?

badblocks /dev/hda

 

[uPDATE]

Próbowałeś może zaktualizować BIOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wchodze w 1-szą opcje biosu mam 4 "słupki" pri master pri slave sec master sec slave ustawione na auto, kiedy biore na manual musze ustawiać ilość cylindrów itd a na końcu mam trzy opcje LBA(ustawione na on) i dwie jakieś inne. kiedy to poustawiałem mają lba na on błąd również występował. A moje super hiper giga mega umiejętności rozumowania sprawiły, że sie już w tym zaczynam powoli gubić. Może to wina mojego zabytkowego kompa??

edit: nie, nie próbowałem i moja wiedza informatyczna nie pozwala mi przeprowadzić tak skomplikowanej operacji. W skrócie używalność moje mózgu przez ostatnie dwa lata zmalała o około 50 % i umieszczam się w kategorii głupoli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy biore na manual musze ustawiać ilość cylindrów itd a na  końcu mam trzy opcje LBA(ustawione na on) i dwie jakieś inne. kiedy to poustawiałem mają lba na on błąd również występował.

Jakiś dziwny ten BIOS. U mnie jest tylko Auto/LARGE/LBA. Możesz podać jakie to były dokładnie pola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w standard cmos setup mam date czas pare inych "pierdółek" mam cosik takiego

LBA Blk Plo 32BIT

type Size Cyln Head WPcom Sec Mode Mode Mode Mode

pri master: auto on

pri slave: auto on

sec master: auto on

sec slave: not installed

 

do wyboru mam auto, user i not installed i coś jeszcze, kiedy pri master przestawiam na opcje user dostaje kolejno:

size: puste cyln=0 head=0 wpcom=0 sec=0 lba mode=on blk mode=on plo=4 i musze ręcznie wszystko wtedy ustawiać bo inaczej nie wykrywa mi twardziela. Wersje biosu mam z 98 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło, update biosu też może nie pomóc bo najnowasza wersja pochodzi z 99 roku, chyba dam sobie spokój z fedorą na jakiś czas i wgram sobie mandrake'a, a na fedore się przeżuce jak będe miał nowego kompa. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

 

edit: ech, chyba jednak poczekam sobie z linuksem samym w sobie do nowego kompa, nawet instalator mandreka mi sie wiecha...ide sie powiesić... :(

Życie jest niesprawiedliwe...dlaczego zawsze ja :angry: :?:

A jest to co najmniejdziwne bo pod koniec wakacji mogłem zainstalować mdk bez problemu.

 

edit: Witam ponownie, okazało się że problemem był ten twrdziel 40 gb, po odłączeniu go udało mi się bez problemu zainstalować fedore, ale mam pare pytań: jak z poziomu gnome zmienić bootloader na lilo, ponieważ grub mi się haczy i nie chce go bootować, (używam xosl do wyboru dwóch różnych mbr, jeden winda drugi linux) a lilo wiem że robi to bez problemu ponieważ miełem mandrake'a jeszcze dzisiaj. A teraz najbardziej palący mnie problem, mianowicie nie działa mi net, a dokładniej nie może zlokalizować mijego ip, mam łącze z kablówki(Aster) i modem terayon, łącze się przez kartę sieciową. Postanowiłem przy nadażającej się okazji zainstalować fc3 ponieważ w mdk nie miałem dźwięku, a gdy chciałem wyświetlić partycje dyskowe albo punnkty(czy jakoś tak) montowania samby system zamierał, wolę jednak pozostać przy fedorze i mam nadzieję że pomożecie.

Edytowane przez Artez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...