Skocz do zawartości

Chello Vs. Neostrada+


shimonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Otóż mam mały problemik, chociaz nie taki *normalny*. Otóż powoli kończy mi się umowa z TeleKompromitacją i myślałem nad przesiadką na Chello.

  1. Jak to ma sie z dostępnościa - czy nie ma takich zawisow jak neo od czasu do czasu?
  2. Czy oferowana prędkość jest słuszna?
  3. Na jakiej zasadzie jest to podłączane - czy nie będzie problemów na linuksie?
Z góry wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam chello, ale jakies 3 latka temu gdy instalowalem linuksa u kolegi (on mial chello) to nawet nie musialem nic konfigurowac. (podlaczona karta sieciowa do modemu i pobranie adresu IP z serwera dhcp), wszystko dzialalo od instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polega to na tym, że połączenie idzie przez kartę sieciową?

Hmmm.... a co jeśli ktoś ma sieć i z niej (w miarę :) ) korzysta.

 

EDiT: Zmieniłem strukturę tylko :P

Edytowane przez shimonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że chello Ci się opłaci:):) Dwa razy szybciej za tą samą kase :] Dwa nie ma limitów :] Teoretycznie nie ma nad czym się zastanawiać. :):) Pewnie na linucha da rade bez problemu, zresztą kolega już zagwarantował sprawność owego urządzemnia :):) Komuna ma w sumie jedną fajową rzecz, bezpłatne info non stop :):):) hehe

 

Czasem się przydaje :):)

Ja jak mógłbym wybierać to chello, ale nie ma zasięgu u mnie niestety :):)

Wybur zależy od Ciebie!! Wybierasz wygrywasz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chello light (w tej chwili szybkość 512 kb/s w Lublinie - planowane jest rozszerzenie do 1024 kb/s w tej samej cenie). Podłączyłem korzystając z jakiejś dziwnej promocji - przez pierwsze dwa miesiące płaciłem po złotówce za tv i internet - teraz po wejściu VATu wystawili mi łączną fakturę na 81 PLN. Szybkość jest naprawdę OK tylko dziwna rzecz, że jak zostawię komp włączony na kilka kilkanaście godzin i nic na nim nie robię, to się jakby net zwiesza (na kadu robię się niedostępny) - restart poszczególnych programów pomaga, ale czasem trochę muli więc wtedy restartuję komp. Może łącza szerkopasmowe na koncentryku tak mają, bo jak miałęm net w Multimedi było podobnie (tamci mi tłumaczyli, że to dlatego, że podłączyłem modem przez USB i faktycznie zakup sieciówki pomógł). Jedna uwaga

Dwa nie ma limitów :]

To nie jest prawda. Jest limit pobierania danych 15 GB miesięcznie, po jego przekroczeniu obcinają szybkość do 32 kb/s - miałem tak pod koniec stycznia - tragedia :( Ilość pobranych danych sprawdzasz pod adresem http://licznik.upc.pl

Nazwę kompa i IP pobierasz z serwera DHCP. IP jest zmienny, ale z tego co zauważyłem zmienia się jeżeli przez dłuższy czas masz wyłączony modem.

Generalnie jestem bardzo zadowolony - do tej pory nie miałem żadnych problemów z dostępem do sieci, więc i ja staram się regulować rachunki na bieżąco, tym bardziej, że nie jest strasznie drogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...