Skocz do zawartości

Problem Z Ip


krupsiakmati

Rekomendowane odpowiedzi

hejka! mam taki problem: chce podzilic lacze (tzn neo). mam fedorke 3, a drugi komp Windows xp:) gdy neo stala na xp nie bylo problemow, ani u mnie, ani na xp. teraz przerzucilem neo na (_linuxa_ → Linuksa) ORT i nie moge sponfigurowac ip:( a co za tym idzie podzielic lacza:( jak probuje naprawic to mi wykakuje:

Ustalanie informacji IP dla interfejsu eth0....PING 192.168.0.1 (192.168.0.1) 56(84) bytes of data.

--- 192.168.0.1 ping statistics ---

4 packets transmitted, 0 received, +3 errors, 100% packet loss, time 2999ms

, pipe 4

niepowodzenie.

prosze jeszcze o jakiegos linka, zeby jakos to lacze podzielic:) z gory thx:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi komp Windows xp:)

nie rozumiem dlaczego niektorzy ludzie przerzucajac sie na linuksa od razu zaczynaja windowsa nazywac Windows? przeciez kazdy z tych systemow ma zalety (to ze akurat (_linuks_ → Linux) ORT ma wiecej to inna historia), czy w ten sposob chca pokazac swiaty ze sa lepsi od innych i gardza windowsem?

 

nie moge sponfigurowac ip

bo konfiguruje sie karte sieciowa,

 

 

1. w jaki sposob ta karta sieciowa ustala adres IP ? z serwera dhcp? troche bez sensu, przeceiz to ma byc serwer udostepniajacy polacznie to dlaczego ma pobierac od innego komputera adres IP?

 

2. na linuksie ustaw statyczny adres IP,

3. na drugim komputerze ustaw adres IP zgodny z kalas a adresowa karty z linuksa (lub psotaw dhcp na linuksie i wtedy na winxp pozostaw pobieranei adresu IP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego niektorzy ludzie przerzucajac sie na linuksa od razu zaczynaja windowsa nazywac Windows?

...i niestety przez takie wypowiedzi uważa się potem użytkowników Linuksa za fanatyczną bandę dzieciaków opluwających wszystko co popadnie. Co gorsze, często ta opinia przechodzi na sam system i ludzie nie chcą traktować go poważnie :/

 

Czasami zdarza mi się czytać komentarze niektórych pseudoużytkowników Linuksa na Onecie i aż się za nich wstydzę :(

 

/ to było "z leksza" OT ;-) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...