Skocz do zawartości

Fc4t1 Wrazenia


.misha.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Kilka dni temu, zainstalowalem sobie FC4T1. Zawsze eksperymentuje sobie w wolnym czasie z systemem i w sumie w swojej FC3 mialem mase pakietow z galezi "development" (m.in kde3.4). W ziazku z tym, ze troche zawsze musze instalowac "na sile" system troche na tym cierpi.

 

Bez obawy zainstalowalem wiec FC4T1. Chodzi jak zloto, nie wiesza sie. Co zauwazylem:

 

- system-config-services nie zapisuje ustawien, trzeba recznie to robic.

- troche blednych skrotow w KDE (do komponentow ze starego kde, ktore zmienily nazwe)

- nie da sie zainstalowac pakietu z apt bo wymaga starszych bibliotek, niz dostepne w systemie

- nie udalo mi sie jeszcze dobrze skonfigurowac samby (ale zawsze mam z tym klopot, wiec nie wiem z czego to wynika)

- w menu KDE nie ma skrotow do konfiguracyjnych aplikacji gnomowych

- w konquerorze nie dzialaja "urzadzenia" (devices) - pisze, ze to nieobslugiwany protokol

 

Poza tym uzywam starszego kernela (z FC3), do ktorego sa drivery ATI na livnie.

 

Wszystko dziala bardzo dobrze i sie nie wiesza. Glownie poza psuciem systemu ;-) na komputerze obrabiam spore pliki graficzne.

 

Jestem bardzo ciekawy jakie macie problemy czy spostrzezenia dotyczace uzywania FC4T1

 

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam odczucia związane z szybkością działania i uruchamianiem się systemu. Słyszałem ,że skończyli już robić skrypty startowe, które odpalają nie jedną a parę usług na raz co przyśpiesza ładowanie się systemu(podobno). Nie wiem czy to jest w Test1 ale ta funkcja zapowiada się ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...