Skocz do zawartości

Users


skunfazerbiteek

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.. co mi tutaj nie pasuje

zakladam uzytkownika... zalozmy ze nazywac sie bedzie.... nowy

ustalam haslo ... dajmy na to ze bedzie to... nowy12345

potem dostaje informacje ze zostal utworzony katalog dla niego.. /home/nowy

wszytko niby pieknie i fajnie :lol: az do momenty wylogowania sie z root i probie zalogowania na usera nowy :shock: Wywala mi wtedy blad ze probuje sie zalogowac na konto uzytkownika nowy a on ma przypisany katalog domowy na /home/nowy a go nie ma :roll: (tylko ze on jest :!: ) i czy chce sie zalogowac mimo to i uczynic katalog domowy katalogie /root :?: :!:

no i ciekawe co wy na to powiecie

aha mam Fedore test 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. co mi tutaj nie pasuje

zakladam uzytkownika... zalozmy ze nazywac sie bedzie.... nowy

ustalam haslo ... dajmy na to ze bedzie to... nowy12345

potem dostaje informacje ze zostal utworzony katalog dla niego.. /home/nowy

wszytko niby pieknie i fajnie :lol: az do momenty wylogowania sie z root i probie zalogowania na usera nowy :shock: Wywala mi wtedy blad ze probuje sie zalogowac na konto uzytkownika nowy a on ma przypisany katalog domowy na /home/nowy a go nie ma :roll: (tylko ze on jest :!: ) i czy chce sie zalogowac mimo to i uczynic katalog domowy katalogie /root :?: :!:

no i ciekawe co wy na to powiecie

aha mam Fedore test 2.

 

Napisz jakimi poleceniami tworzysz tego użytkownika i jakie dostajesz odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na root i sprawdz jakie sa prawa do tego katalogu /home/nowy -moze ten nowy (_niema_ → nie ma) ORT prawa dostepu do niego

mialem kiedys podobny problem ale powiem szczeze niepamietam jak go rozwiazalem - chyba cos z prawami dostepu bylo ale moge sie mylic sprawdzic niezaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A co to za funkcja tak z ciekawości ?

Taka, która powoduje, że root przestaje być rootem :wink:

Można sobie ustalić zasady bezpieczeństwa określające co można, a czego nie. Np. jeśli jakaś usługa zostanie zhaczona, to włamywacz nie dostanie pełnych praw administratora, tylko takie jakie miała aplikacja.

 

Najtrudniej jest oczywiście poustawiać te zasady - dlatego na razie SELinux standardowo będzie wyłączony w FC2.

 

Jeśli Cię to bardziej interesuje to przeczytaj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...