Skocz do zawartości

Jakie pierwsze wrażenia - FC2?


Gość _PaT

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek nadmienię, że z FC2 nie miałem jeszcze do czynienia. Na oficjalnej stronie fedory nie znalazłem interesujących mnie informacji. Mianowicie zastanawiam się, czy jest sens przejścia na FC2. Mam jądro 2.6.5, KDE 3.2.2 (niedługo przerzucę się na GNOME'a 2.6) a resztę pakietów na bieżąco aktualizuję apt'em lub yum'em. Czego więcej mi potrzeba, przecież wszystko działa sprawnie i poprawnie? Czy FC2 oferuje jakąś dodatkową automatyzację, udogodnienia? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia po przejściu na ten system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje skromne zdanie - to poczekałby na "zakończenie" testów ...

Jak na razie jest za dużo błędów i "dziur" i z tego powodu nie polecałbym osobiście ....

Ja już mam dość zabawy i gonitwy za wciąż nowymi problemami i brakiem zależności ;). (zaraz pewnie dostanę burę :P)

 

Jeżeli chcesz mieć stabilny i działający system - to radzę zostać przy Fedora 1.

Jeżeli chcesz eksperymentować i bawić się w "Rutkowskiego" - zainstaluj sobie testową...

 

Najlepszym chyba wyjściem jest posiadamie 2 distro:

1* Fedora Core 1 ---> do pracy, stabilnego użytkowania,

2* Fedora Test ---> do testów, zabawy ...

 

---

Ja osobiście muszę mieś coś stabilnego - więc korzystam z Fedory Core1 (co nie znaczy że się bawię GNOME 2.6 :D)

 

 

PS. Na pewnio nie polecałbym wersji testowej początkującym ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje skromne zdanie - to poczekałby na \"zakończenie\" testów ...

Jak na razie jest za dużo błędów i \"dziur\" i z tego powodu nie polecałbym osobiście ....

Ja już mam dość zabawy i gonitwy za wciąż nowymi problemami i brakiem zależności ;). (zaraz pewnie dostanę burę :P)

 

Dostajesz właśnie burę :evil: :evil: :evil: :evil: :wink: :wink: :wink: :wink:

 

Ale niestety muszę Ci przyznać rację w całej rozciągłości.

Ilość błędów w --test2 jest przytłaczająca. Używanie --test2 polegało na ciagłych aktualizacjach.

 

Wróciłem do FC1.

 

Do zabawy używam --test1 + kilka niezbędnych poprawek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że też jestem zadowolony z fedorki 1 ....

Już w niej tyle rzeczy poustawiałem że jak wyjdzie 2 to będzie tydzień siedzenie i konfigurowania...

Jedyne co mi brakuje to kernela 2.6 , no bo np. jak zaistalowałem mandrake 10 community z 2.6 i kde 3.2 to szybko strasznie chodził... ale przeboleje bo fedory używam 99% czasu przy kompie .... :D

(_wogule_ → w ogóle) ORT się czasami dziwie , bo np. siedze od jakiegoś czasu na xfce4 choć mam takie opcje jak kde 3.2.2 i gnome 2.6 to wole takie xfce.Nie wiem czemu ale niby powinienem korzystać z takiego kde a tu taki minimalizm jak xfce.

I najlepsze ze to xfce to mi w 200% odpowiada ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatecznie warto się przesiadać na końcową wersję, jeśli w mojej FC1 jest już wszystko co będzie w FC2?

A może dojdzie coś nowego o czym nie wiem (automatyzacja?) ?

 

Nie, jeżeli wyjdzie finalna wersja to z całą pewnością wręcz trzeba będzie się przesiąść :D

 

Mi chodziło- jedynie o to - że Fedora Core 1 jest świetną stabilną dystrybucją doskonale nadającą się do nauki, rozrywki i pracy a w przeciwieństwie do niej Fedora Core Test 2 to jest distro przeznaczoną wyłącznie dla developerów (zabwa, testy) i nie daje odpowiedniego poczucia komfortu w pracy (czytaj użytkowania).

 

=============

Ktoś chce „sróbować” (_linuxa_ → Linuksa) ORT po raz pierwszy, ja zaproponuję temu „komuś” najnowszą wersje jednej z najlepszych dystrybucji czyli Fedory (w tym przypadku mam na myśli Fedore Core 2 Test 2) może się okazać, iż przyczynię się w tym przypadku do rozszerzenia tezy:

„Linux jest jakiś dziwny – i ciągle się na nim coś „krzaczy”

... a przecież tak nie jest ....

=============

Więc jak dla mnie, na dzień dzisiejszy, jest Fedora Core 1 – najlepsze distro :D i tą dystrybucję będę polecał wszystkim: użytkownikom zaawansowanym jak również początkującym;

Fedory Core 2 jeszcze nie ma (czekam niecierpliwie :)) jak na razie jest Fedora Core 2 Test 2 ==> ale tylko TEST,

 

a test to tylko test .....

 

 

PS. Pewnie może się znajdzie ktoś kto powie:

”Trzeba tylko troszkę poczytać „poustawiać” itp. ...”

Ja to wiem – wszystko (prawie ;)) można zrobić, byli nawet tacy którzy potrafili grać na gitarze do góry nogami –(czytaj: trzymają ją odwrotnie) albo na kompletnie rozstrojonej .... - ale nie znajdzie się nikt kto by tak „polecał' czy uczył....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedory Core 2 jeszcze nie ma (czekam niecierpliwie :))

jak na razie jest Fedora Core 2 Test 2 ==> ale tylko TEST,

Temat poruszam, bo finalna i stabilna wersja FC2 pojawi się "na dniach" (dokładnie za 13 dni) a ostatnio zainwestowałem w lepsze łącze, także już w pierwszy dzień gdy udostępnią dystrybucję dla wszystkich będę mógł ją sobie wgrać.

 

Gdzie mogę poczytać o różnicach w porównaniu do FC1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedory Core 2 jeszcze nie ma (czekam niecierpliwie :))

jak na razie jest Fedora Core 2 Test 2 ==> ale tylko TEST,

Temat poruszam, bo finalna i stabilna wersja FC2 pojawi się \"na dniach\" (dokładnie za 13 dni) a ostatnio zainwestowałem w lepsze łącze, także już w pierwszy dzień gdy udostępnią dystrybucję dla wszystkich będę mógł ją sobie wgrać.

 

Gdzie mogę poczytać o różnicach w porównaniu do FC1?

 

fedora.redhat.com ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fedora.redhat.com ?

Hmmm... jakoś mnie nie zadowalają te informacje. Wolałbym wiedzieć, jak się na FC2 pracuje (takie empiryczne spostrzeżenia). Macie racje, trzeba się przesiąść i doświadczyć FC2 na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...