Skocz do zawartości

apt-get update i Naruszenie ochrony pamięci


night_fever

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Fedora core 1...postanowilem zrobic update i... zainstalowalem apt... oraz synaptic...kiedy wpisuje apt-get update ..wypisuje mi ..Naruszenie ochrony pamieci.. hmm chcialbym sie dowiedziec co zrobic z tym fantem.

Też miałem kiedyś podobne problemy, tyle, że z Kadu i mc. U mnie przyczyną było nieprawidłowe działanie programu prelink. Pomagało odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu, który segfaultował. Zwykle później prelink wykonywał swoją robotę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Fedora core 1...postanowilem zrobic update i... zainstalowalem apt... oraz synaptic...kiedy wpisuje apt-get update ..wypisuje mi ..Naruszenie ochrony pamieci.. hmm chcialbym sie dowiedziec co zrobic z tym fantem.

 

 

Z gory dziekuje za odpowiedz(i)

 

poszukaj innej paczki - pewnie masz wadliwą ... czasem w necie ten problem się pojawiał (ja sam miałem) i pomagało :)

polecam:

http://dag.wieers.com/packages/apt/

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj innej paczki - pewnie masz wadliwą ... czasem w necie ten problem się pojawiał (ja sam miałem) i pomagało :)

polecam:

http://dag.wieers.com/packages/apt/

 

Marcyr - spróbuj mnie przekonać abym przeszedł na apt'a z yum'a/up2date'a :wink:

 

Bo jakoś nie mam motywacji aby się do tego zabrać - możesz mi podać jakieś ewidentne plusy w stosunku do yum'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxiala ! szok zainstalowalem ze strony ktora mi podales i poszlo...jestem Tobie bardzo wdzieczny thx.

 

no probl :mrgreen:

 

Marcyr - spróbuj mnie przekonać abym przeszedł na apt'a z yum'a/up2date'a

 

Bo jakoś nie mam motywacji aby się do tego zabrać - możesz mi podać jakieś ewidentne plusy w stosunku do yum'a ?

 

Ale wcale nie musisz przechodzić :) a możesz używać tego i tego ....

 

Powiem Ci jak ja to robię:

Główna aktualizacja (upgrade ;) ) robie sobie bezpiecznie yumem mając tam "bezpieczne" adresiki ;)

(przy ogólnym założeniu, że nie chcę mieć żadnych "wywrotek" z instalacją ... :D)

 

Zabawa "egzotycznymi" pakietami za pomocą apt`a .... (dzieje się zapewne dlatego, że jakoś mam zawsze więcej "ciekawych" adresów repozytoriów do apt`a)

 

 

 

 

A ogólnie dla mnie apt jest:

 

* wygodniejszy (taka moja subiektywna ocena)

* dużo szybszy (również subiektywna ocena - jednakże samo wyszukiwanie pakietów jest szybsze)

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* dużo szybszy (również subiektywna ocena - jednakże samo wyszukiwanie pakietów jest szybsze)

Takie małe pytanie - czy przy ponownym uruchomieniu yum używasz parametru -C? Przyczyną wolniejszego działania może być to, że za każdym razem ściąga nagłówki z serwera (odpowiednik apt-get update), więc nakazanie pracy z wykorzystaniem cache może trochę przyspieszyć wykonywane zadanie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam apt i wszystko bylo ok dopoki dzisiaj nie uzylem yuma.Apt pokazywal mi blad ochrony pamieci wiec zainstalowalem go jeszcze raz i teraz wyskakuje mi taki blad:

 

apt-get update

 

apt-get: error hile loading shared : llibapt-pkg-libc6.3-5.so.0 : cannot open shared object file :

No such file or directory

 

 

Co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam apt i wszystko bylo ok dopoki dzisiaj nie uzylem yuma.Apt pokazywal mi blad ochrony pamieci wiec zainstalowalem go jeszcze raz i teraz wyskakuje mi taki blad:

 

apt-get update

 

apt-get: error hile loading shared : llibapt-pkg-libc6.3-5.so.0 : cannot open shared object file :  

No such file or directory

 

 

Co mam zrobic?

Prostym spsobem jest zrobienie symlinka z istniejacej w systemie biblioteki prawdopodobnie jest troche inna nazwa do biblioteki brakujacej w tym przypadku to co masz wyżej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna jasniej :!:  :?:

Ja bym spróbował najpierw ściągnąć jeszcze raz paczkę - najlepiej skorzystaj z linka, który podał użytkownik yr. Być może paczka jest trefna :?

Jeśli program nie może znaleźć biblioteki, to czasami pomaga odpalenie /sbin/ldconfig.

 

PS Ten poprzedni komunikat przepisałeś, czy wkleiłeś, bo jest w nim parę literówek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zainstalowalem paczuszke z tej strony i dalej to samo.

A jak chce odalic ldconfig to wyskakuje mi:

 

./ldconfig : Can't unlink /usr/lib/libapt-pkg-libc6.3-5.so.0

./idconfig : Can't create temporary cache file /etc//ld.so.cache~: permission denied

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zainstalowalem paczuszke z tej strony i dalej to samo.

A jak chce odalic ldconfig to wyskakuje mi:

 

./ldconfig : Can't  unlink /usr/lib/libapt-pkg-libc6.3-5.so.0

./idconfig : Can't create temporary cache file /etc//ld.so.cache~: permission denied

tak zapytam tylko:

wydajesz owe polecenie jako root?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...