Skocz do zawartości

apache 1.3.29 + php4.3.6 = problem ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. jestem poczatkujacy ..(powiedzmy)..przechodze ostatnio z windy na (_linuxa_ → Linuksa) ORT (fedore)..postanowilem ze rusze z serwerem...skopiowalem sobie pakiety, zainstalowalem, apache chodzi lecz mam problem z pht...podczas instalacji php mam komunikatt :

 

 

 

Installing PHP SAPI module: apache

[activating module `php4' in /usr/local/apache/conf/httpd.conf]

cp libs/libphp4.so /usr/local/apache/libexec/libphp4.so

cp: nie można wykonać stat na `libs/libphp4.so': Nie ma takiego pliku ani katalo gu

apxs:Break: Command failed with rc=1

make: *** [install-sapi] Błąd 1

 

no i faktycznie php nie tworzy mi pliku libphp4.so w libs wiec nie ma jak skopiowac

pytanie brzmi... dlaczego tak sie dziejje? co zrobilem zle..moge ew. podac szczegoly..

 

Z gory dzieki za odpowiedzi (oby jakies byly ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. jestem poczatkujacy ..(powiedzmy)..przechodze ostatnio z windy na (_linuxa_ → Linuksa) ORT (fedore)..postanowilem ze rusze z serwerem...skopiowalem sobie pakiety, zainstalowalem, apache chodzi lecz mam problem z pht...podczas instalacji php mam komunikatt :

 

 

 

Installing PHP SAPI module: apache

[activating module `php4' in /usr/local/apache/conf/httpd.conf]

cp libs/libphp4.so /usr/local/apache/libexec/libphp4.so

cp: nie można wykonać stat na `libs/libphp4.so': Nie ma takiego pliku ani katalo gu

apxs:Break: Command failed with rc=1

make: *** [install-sapi] Błąd 1

 

no i faktycznie php nie tworzy mi pliku libphp4.so w libs wiec nie ma jak skopiowac

pytanie brzmi... dlaczego tak sie dziejje? co zrobilem zle..moge ew. podac szczegoly..

 

Z gory dzieki za odpowiedzi (oby jakies byly ) :)

 

Instalujesz to ze źródeł ?

 

Na poczatej łatwiej bedzie z rpm'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instaluje ze zrodelek...hmm i nie mam pojecia dlaczego nie twozy mi potrzebnego pliku .so

 

Ja używam rpm'ów i śmiga od ręki.

 

czasem prezydają sie dodatkowe opcje ktorych nie ma w rpm'ach dlatego ludzie sami sobie kompiluja mod_php'a dla apache'a ;-)))

Dla bardziej wymagajacych. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem prezydają sie dodatkowe opcje ktorych nie ma w rpm'ach dlatego ludzie sami sobie kompiluja mod_php'a dla apache'a ;-)))

Dla bardziej wymagajacych. ;-)

 

No cóż:

 

Witam.. jestem poczatkujacy ..(powiedzmy)..przechodze ostatnio z windy na (_linuxa_ → Linuksa) ORT (fedore)..postanowilem ze rusze z serwerem...skopiowalem sobie pakiety, zainstalowalem, apache chodzi lecz mam problem z pht...podczas instalacji php mam komunikat

 

To raczej nie wskazuje na kogoś kto jest bardziej wymagający - a raczej na kogoś kto chce szybko uruchomić php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. jestem poczatkujacy ..(powiedzmy)..przechodze ostatnio z windy na (_linuxa_ → Linuksa) ORT (fedore)..postanowilem ze rusze z serwerem...skopiowalem sobie pakiety, zainstalowalem, apache chodzi lecz mam problem z pht...podczas instalacji php mam komunikat

 

To raczej nie wskazuje na kogoś kto jest bardziej wymagający - a raczej na kogoś kto chce szybko uruchomić php.

 

No cóż, to wcale nie oznacza też, że nie może sobie skompilować tak jak chce. Komplilując też można zrobić to szybko. A że szybko to pojęcie względne to .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...