Skocz do zawartości

Teoretyczne Pytanko


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie zapytanie - mam usługe neostrada - wraz znia dostalem modem ktory ma funkcje rutera - i tak sobie go ustawilem ze tak ma działac .

 

Do tego rutera podlączony jest Access Point (siec bezprzewodowa) i do tego AP są podlączone 5 komuterow i teraz wyobrascie sobie sytuacje ze tych 5 kompow sciaga jednoczesnie ten sam plik z tego samego serwera i w ogole wszystko jest tak samo

 

i moje pytanie brzmi jak ten ruter podzieli pasmo na te 5 kompow

 

czy podzieli pasmo po rowno na te 5 kompow czy moze podzieli on jakos w zaleznosci nie wiem od numerow ip ze priorytetowym bedzie najmniejszy numer np 10.0.0.1 a 10.0.0.5 bedzie najmniej waznym i dostanie najmniej pasma czy moze jeszcze inaczej on to podzieli

 

pytam bo kiedys mialem serwer na fresco i bylo tak ze jak rownoczesnie zesmy z kumplem zaczeli sciagac to on mial ip 10.0.0.1 i byl jak by faworyzowany i sciagal 45 kb a ja 10.0.0.3 i tylko 15-20 - moze te ip niemialy nic wspolnego no ale poza numerami ip i kolejnoscia gniazdka w swichu to zesmy sie nie roznili no i odlegloscia od serwera . teraz niemamy swicha tylko AP i do niego jest wszyskie kompy podlaczone - moze kolejnosc gniazdek w nim ma jakies znaczenie - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie :)

to on mial ip 10.0.0.1 i byl jak by faworyzowany i sciagal 45 kb

Koncowka .1 w ip jest zarezewrowana dla maszyny ktora jest np. serwerem sieciowym.. dzieli lacze i t d . Ten komputer przewaznie rzadzi sie swoimi prawami.

Modem neo musi byc raczej podlaczony do jakiegos kompa zeby dzialal i ten komp bedzie mial zawsze wieksze mozliwosci wykozystania lacza niz pozostale maszyny.

 

AP spelnia te sama funkcje co sweetch tylko nie ma kabli..:) zasada podzialu netu bedzie identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...