Skocz do zawartości

Fc2 I Sata


Razeel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! przeszukiwalem forum i nie znalazlem nic, co mogloby mi pomoc, wiec zdecydowalem sie przedstawic moj problem:

 

Kupilem ostatnio dysk SATA Seagate'a i mam tym samym 3 dyski, 2 IDE i jeden SATA, na SATA mam windowsa XP, a na jednym IDE zainstalowalem Fedorke. Niestety jest to FC2, bo mam mobo Asus A7N8X z kontrolerem sata Sil3112A, ktory w polaczeniu z dyskiem z NCQ powoduje, przy instalacji (_linuxa_ → Linuksa) ORT korzystajacego z nowego drivera sata_sil, problem "screamin IRQ" - w moim przypadku IRQ11 i zawiesza instalacje, ale mniejsza o to.. mam FC2, ktory jedzie na starym sterowniku SATA i bardzo ladnie widzi moj dysk.. Problem polega na tym, ze po instalacji FC2 nie moge przez GRUBa zbootowac windowsa z dysku SATA - pojawia sie to, co dzieje sie jak sie w FC2 nie poda poprawnej geometrii przy/po instalacji:

 

Booting 'Windows XP Pro'

 

rootnoverify (hd1,0)

chainloader +1

 

w tym momencie staje i stoi... a dokladniej wiesza sie bo klaw. nie reaguje...

 

Nie mam pojecia jak to rozwiazac.. podczas instalacji podalem poprawna geometrie tylko dla obu dyskow IDE i instalator nie wykryl nieprawidlowosci (jak to sie dzieje gdy sie nie poda geometrii w moim przypadku - pojawia sie okienko stosowne w anacondzie). Dodam ze GRUB zainstalowany jest w MBR dysku IDE - (hd0,0) - na ktorym to na pierwszej partycji wrzucilem FC2.

 

Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o to chodzi i czy dobrze pamiętam, ale tego typu problem pojawiał się wczesniej. Rozwiązanie było proste i wystarczyło w BIOSie przestawić twardziela z trybu AUTO na LBA o ile pamiętam. Tak, czy siak wystarczyło zmienić rozpoznanie dysku w BIOSIE na inny niż domyślny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem w tym ze nie moge zbootowac windowsa na dysku Serial-ATA, a jego nie mozna przestawiac w rozne tryby - w BIOSie nie mam zadnej opcji odnosnie SATA oprocz wlaczenia bootowania z kontrolera SATA, a w oprogramowaniu do kontrolera jedyne co mozna zmieniac to ustawienia RAID.. w sumei dziwna sprawa.. musze pogrzebac jeszcze w ustawieniach GRUBa, mysle ze to on cos wali bo jak ustawie dyski w biosie tak zeby nie bootowal z dysku z grubem w MBR tylko z tego SATA to sie winda laduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...