Skocz do zawartości

Reiserfs Na Fc1


irenś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Słyszałem, że reiserfs jest wydajniejszy od ext3 więc postanowiłem spróbować. dwie partycje /tmp i /home zmieniłem z ext3 na reiserfs. Wszystko ładnie działa, ale jest jedno ale. Pod kde 3.2 knotify przy próbie wylogowaniaz KDE wiesza mi komputer, muszę wtedy zresetować

 

Gdy system wstanie i zaloguje się do KDE, okazuje się że część ustawień gdzieś zniknęła, ikony na pulpicie są wielgachne, nie ten motyw, ikony na pulpicie porozrzucane. Wynika, że reiserfs przy resecie gubi dane.

 

Reisera utworzyłem za pomocą: mkreiserfs /dev/sda3

 

Coś chyba źle zrobiłem, bo nie chce mi sie wierzyć że reiserfs gubi dane.

 

Macie jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie partycje /tmp i /home zmieniłem z ext3 na reiserfs. Wszystko ładnie działa, ale jest jedno ale. Pod kde 3.2 knotify przy próbie wylogowaniaz KDE wiesza mi komputer, muszę wtedy zresetować

 

Gdy system wstanie i zaloguje się do KDE, okazuje się że część ustawień gdzieś zniknęła, ikony na pulpicie są wielgachne, nie ten motyw, ikony na pulpicie porozrzucane. Wynika, że reiserfs przy resecie gubi dane.

a sprawdziłeś uprawnienia i właścicieli katalogów/plików w /home po przeróbce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Co do wieszania to CI nie pomogę, ale powiem, że u mnie KDE po złym wyłączeniu też "gubi dane". Np. ikony mi się przestawiają albo kmix wycisza mi na 0 wszystkie kanały. Reasumując może to nie ReiserFS gubi dane, tylko źle zamknięte KDE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. wcześnie na /home i /tmp miałem ext3 i aniu razu po resecie nie miałem takiego zamieszania z ustawieniami. Chyba zrezygnuję z ReiserFS. A propo wieszania, myślałem że to może przez sterowniki do karty dzwiękowej, ale zapuściłem wczoraj ALSE i jest to samo.

 

Przy wylogowaniu z KDE 3.2.2 wiesza się. Pogoogluje jeszcze, może coś znajdę. I tak na koniec: Czy ktoś poradził sobie z XMMS i zwijaniem do paska zadań ? Obecnie wzija się tylko okienko główne, eq i lista utworów zostają na pulpicie, drażni mnie to trochę. W FC2 test 3 też jest taki problem z XMMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Czy ktoś poradził sobie z XMMS i zwijaniem do paska zadań ? Obecnie wzija się tylko okienko główne, eq i lista utworów zostają na pulpicie, drażni mnie to trochę. W FC2 test 3 też jest taki problem z XMMS.

Ja sobie radzę tak, że wrzucam XMMS'a na ukryty pulpit za każdym razem :D Chętnie dowiedziałbym się czy są alternatywne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę dzisiaj jak wróce do domu. założę innego użytkownika i po paru godzinach pracy spróbuję się wylogować, zobaczymy czy kde się wiechnie. tak się zastanawiam, robiłem upgrade z oryginalnego kde do wersji 3.2.2, może jakeś ustawienia zostały po starej wersji które coś mieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest ok. Okazuje się że moja dzwiękówka nie obsługuje full duplex. W każdym razie z włączoną tą opcją KDE wieszało sie przy wylogowywaniu. KD zintegrowana na płycie ECS k75sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...