Skocz do zawartości

Instalacja Fc3 Na Słabym Kompie, Jest Sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory pracuje na mdk 10.1 i gnome i z wydajnosci jestem zadowolony. Kompa używam głównie do netu/poczty/gg. Teraz mam pytanie czy fc3 bedzie mi chodzic tak samo szybko w środowisku graficznym jak mdk? W wymaganiach mdk pisało 128 mb ramu a w fc3 192MB czyli tyle co mam a wiec na pograniczu. Jest sens instalować fedore i co ew. powyłanczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 256mb i chodzi znacznie szybciej niz winda czy mdk :) pracuje na kde i fc4test2 :)

 

Pozdro...

Patt

Jak już ci KDE normalnie chodzi to jest dobrze :)

 

Oczywiście, że jest sens instalować Fedorę. Z całą pewnością jest szybsza od MDK, w szczególności, że MDK nie lubi GNOME a FC wprost je uwielbia :) W moim odczuciu FC jest szybsza, może wolniej się uruchamiają programy jak to niektórzy mówią, jednak szybkość działania całego środowiska(oprócz uruchamiania systemu) jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciupu

ja mamfedora 3.0 na intel celeron 400 MHz , 260 MB SDRAM , NVidia m64 -32 MB , HDD = 9,2

używam gnoma , na razie jest ok , nie wiem czy to napalenie na linuksa , ale wydaje mi się , że chodzi lepiej niż windows , chociaż openoffice mógłby się odpalac szybciej .

filmy i muzyka działa, net jest.

life is good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie pisza ze FC3 sie długo uruchamia, czyli ile tak mniej wiecej może sie ładować na moim komputerze?

Jakieś 2 razy dłużej niż Ubuntu i 3 razy dłużej niż Win2K. Nawet SuSE 9.2 jest szybsze. Nie mierzyłem z zegarkiem w ręku, piszę orientacyjnie o swoich wrażeniach. :D Rzeczywiście, sztbkość uruchamiania FC to pięta achillesowa tej dystrybucji. Nawet jak powyłączasz większość demonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze mialem niedawno SuSE 9.2 i nie zauwazylem zeby sie szybciej uruchamialo, jakos wrocilem do Fedorki

U mnie działa minimalnie szybciej. Nie mogę zrobić dokładnego porównania, bo nie mam teraz FC3. Ale nawet mój kuzyn, który zawsze marudził z powodu powolności FC3, zauważył, że susełek jest trochę szybszy. Przy czym w SuSE nie wyłączałem żadnych usłg przy starcie, a w FC3 zdecydowaną większość... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój komputer nie jest słaby.

 

uważam że fedorka się włącza długo bo tak już ma. koleżanka ma 550 mHz ja mam 1GHz i włączają się chyba tak samo szybko (długo?). więc spokojnie możesz instalować Fedorkę :). tymbardziej że [ponoć] w 4 skupili się na tym by przyśpieszyć uruchamianie. zresztą czy to (_na prawdę_ → naprawdę) ORT takie ważne? raz na dzień mo żesz poświęcić Fedorce o 2 minuty (skrajne) więcej czasu by się uruchomiła, ale za to działąła szybciej. a restartować też często nie trzeba ^^

 

Pozdrawiam!

San

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...