Skocz do zawartości

Server


Krajan

Rekomendowane odpowiedzi

Graficznych serwerow raczej nie ma, ale sa GUI na normalne serwery konsolowe. Z tego co mi wiadomo jest cos takiego dla ProFTPd. Tylko po co uzywac ProFTPd, skoro z Fedora przychodzi vsftpd ? :) A konsola nie jest taka straszna jak sie na poczatku wydaje, naprawde ;) Wystarczy chciec czytac :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie na to jakas polska nakladke albo polskiego tutka ? :)

 

P.S

Znalazlem 2 ale nie ma tam glebszego wytlumaczenia gdzie isntalowac skad wziasc itp

w 1 [http://www.bsdguru.org/indeX.php?f=1040043] nie pisze skad wziasc a nie mam danych folderow

w 2 [http://linio.terramail.pl/vsftpd.html] koles (_wogule_ → w ogóle) ORT nie pisze co edytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronce jest opis konfiguracji dla BSD, wiec katalogi sie nieco roznia, a poza tym to co w configu jest raczej takie samo :) W Fedorze interesujacy Cie plik znajduje sie tutaj:

/etc/vsftpd.conf

Wzglednie tutaj:

/etc/vsftpd/vsftpd.conf

Poza tym przeczytaj ze zrozumieniem :P man vsftpd.conf (po angielsku niestety).

Co do uruchamiania, oprocz mozliwosci startowania serwera przy uruchamianiu systemu (najlepiej przez xinetd) mozna go rowniez uruchamiac recznie, czyli jak juz system jest zaladowany, a Ty nagle masz 'zachciewajke' i chcesz wlaczyc (_ftp'a_ → FTP-a) ORT. Robisz to tak:

su
[haslo roota]
/usr/sbin/vsftpd &

Troszke sie trzeba pomeczyc i poczytac zeby wszystko ladnie skonfigurowac, ale pozniej jest juz milo i przyjemnie ;)

Jakby co to pytaj smialo, jest tu sporo madrych i pomocnych ludzi (nie mam w tej chwili na mysli siebie ;) znaczy chetnie pomoge jak bede potrafil, ale do specjalistow to ja nie naleze :) )

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do katalogow co prawda doszedlem ale niestety zawartosc tesz sie rozni poniewaz to jest chyba opisane na jakiejs starej wersji bo ja mam wiecej mozliwosci pozatym nie wiem jak wlaczyc ftp co robic itp potrzebuje lopatologicznego wyltumaczenia ;) kto bedzie na tyle wporzo i napsize HowTo Łopatologicznie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm instalacja Proftpd to jest na www.newbie.linux.pl ;] najpopularniejszy i chyba najbezpieczniejszy serwer ftp ;]

 

 

btw: co do konfiguracji proftpd i vsftpd jest duzo artow opisow itp itd ;] google.pl twoim przyjacielem duzo tam tego ;)

 

 

Pozdrawiam

Aclen 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aclen ProFTPd najpopularniejszy jest (_napewno_ → na pewno) ORT, ale juz najbezpieczniejszy (_napewno_ → na pewno) ORT nie. Tutaj przegrywa z vsftpd :)

 

Krajan, szukaj, a znajdziesz. (_napewno_ → na pewno) ORT niejeden opis jest w Sieci, poza tym jak juz mowilem - przestudiuj dokladnie

man vsftpd.conf

A jak bedziesz mial jakis konkretny problem/pytanie to pisz :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...