Skocz do zawartości

Limit Czasowy Wykonywania Progamu.


kkrygiel

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem przedstawia się nastpująco.

Napisałem cokolwiek w jednym z jęzków programowania (Pascal, C lub C++) skompilowałem mój program domyślnym kompilatorem i powstał plik program.o. Chcem teraz uruchomić ten program, ale tak żeby po czasie 5s został zakończony. Wiem że moge zrobić coś takiego (./program.o & sleep 5; killall program; ) ale wtedy te 5s to bedzie czas rzeczywisty a nie czas systemowy (czas ktory przeznaczyl procesor a wykonanie programu)

 

Chcem aby program byl automatycznie wywlaszczony po czasie 5s. Co musze zrobic ????????

 

P.S Te 5s to drugi z czasow ktory zwraca wykonanie zapytanie - time ./program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest jeden problem.

po skompilowaniu powstały plik program.o nie jest plikiem wykonywalnym tylko plikiem skompilowanym. Do pliku wykonywalnego potrzebne jest jeszcze zlinkowanie.

Dla C robisz to tak:

#gcc -o program program.c

No chyba że poprostu plik wykonywalny nazwałes sobie program.o to sorki wtedy :) ale przyjęło się że z .o na końcu to są skompilowane moduły które potem się łączą w biblioteki i pliki wykonywalne.

 

Co do czasu to ja bym wykorzystał w samym kodzie programu funkcję time() możesz wtedy sobie zacząć czas liczyć kiedy chcesz sprawdzić czas który upłynął kiedy chcesz itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...