Skocz do zawartości

.. Java ...


macmus

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje jakiegoś programu typu Java Enterprise pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT ...

 

chocdzi mi o jakiś dobry program w którym łatwo i przyjemnie pisze się w Javie pod linuchem ..

jak insteje to oczywiscie razem z virtualną maszyną javy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje jakiegoś programu typu Java Enterprise pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT ...

 

chocdzi mi o jakiś dobry program w którym łatwo i przyjemnie pisze się w Javie pod linuchem ..

jak insteje to oczywiscie razem z virtualną maszyną javy ..

jDeveloper Oracle'a, eclipse. i wiele innych . IBM też ma coś swojego, nie pamiętam nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiesz jak uruchomić pliczek w *.jar to jest aplikacja z GUI

 

w windzie idzie normalnie uruchomia sie VMJ a w nim aplikacja ... a umnie zonk

 

java -jar cos.jar pokazuje tylko w konsoli ze wszystko ok i nie odalala

 

mam JDK i JRE

 

 

może ktoś wie jak puścić taka aplikacje pod linuxem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiesz jak uruchomić pliczek w *.jar to jest aplikacja z GUI

w windzie idzie normalnie uruchomia sie VMJ a w nim aplikacja ... a umnie zonk

java -jar cos.jar  pokazuje tylko w konsoli ze wszystko ok i nie odalala

mam JDK i JRE

może ktoś wie jak puścić taka aplikacje pod linuxem ?

alez wlasnie odpalam aplikacje w ten sposob:

 java -jar program.jar 

i to przerozne aplikacje, swoje i obce.. chodza bez problemu.. a chodzi ci proces jakis javowy po takim uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o schock.jar :) czyli o cd-gen do Jbuildera  :P

po prostu mi nie wstaje ta aplikacja :(

cd-gen czyli generator numerow seryjnych? a INNE LEGALNE progi tez nie chodza? moze program jest fake'em i dziala wbrew pozorom dokladnie tak jak ma dzialac! :] zadne LEGALNe IDE Ci nie wystarcza? dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBuilder 2005? Gratuluję wyboru! Prawdziwy mercedes wśród wszystkich IDE Javy. Ma jednak pewną wadę - standardowo nie ma serwera z EJB. Posiada tylko Tomcata, na którym uruchomisz aplikację sieciową (serwlety, JSP) ale EJB już nie. Proponuję jBossa (darmowy ale straaaasznie długo się uruchamia). Druga wada to brak żródeł dla J2ME lecz także można łatwo doistalować (Wireless Toolkit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBuilder 2005? Gratuluję wyboru! Prawdziwy mercedes wśród wszystkich IDE Javy. [ciach]

jak juz pisalem, uzywam Netbeans. w drugiej mojej pracy mam mieć JBuilder'a, ale we wczesniejszej wersji "X". Czy to tez takie "luxusowe" IDE? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Czyżby mała ironia? :) NA PRAWD na JBuilderze robi się inaczej! Przyjemniej przede wszystkim - tylko, że trochę czasu zajmuje dotarcie do wszystkich niuansików. A JBuilderX od JBuilder2005 nie różni się praktycznie niczym. A w zasadzie jedynie małymi, kosmetycznymi zmianami. Tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT różni się tylko jednym (ale ważnym) elementem - obsługuje JDK1.5. Podczas zmiany domyslnego JDK w X-ie i dodaniu pierwszego lepszego przycisku podczas budowania wyskakiwał błąd o niekompatybilności. Hmm... Przynajmniej u mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Czyżby mała ironia? :)

nawet jesli wkradla sie odrobina ironii, to calkowicie niezamierzona :)

NA PRAWD na JBuilderze robi się inaczej! Przyjemniej przede wszystkim - tylko, że trochę czasu zajmuje dotarcie do wszystkich niuansików. A JBuilderX od JBuilder2005 nie różni się praktycznie niczym. A w zasadzie jedynie małymi, kosmetycznymi zmianami.

Dzieki piekne za info.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...