Skocz do zawartości

Steruj Domem Z Fedory!


awatar100

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czy ktos by byl zainteresowany ;] interfejsem do komputera pozwalajacym na sterowanie urzadzen domowych ;] do niego podlaczonych z (_linuxa_ → Linuksa) ORT ?? Np zapalnie lamp o okreslonej godzinie , wlacznie rano czajnika bezprzewodowego itd ?? Qumpel mi zlecił zrobienbie dwoch takich interfecow , moze by znalazlo to szersze zaintersowanie ?? of course w przystepnej cenie !!

znalazlem nawet fajny soft do (_linuxa_ → Linuksa) ORT , przyjemny i intuicyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy ktos by byl zainteresowany ;] interfejsem do komputera pozwalajacym na sterowanie urzadzen domowych ;] do niego podlaczonych z (_linuxa_ → Linuksa) ORT ?? Np zapalnie lamp o okreslonej godzinie , wlacznie rano czajnika bezprzewodowego itd ?? Qumpel mi zlecił zrobienbie dwoch takich interfecow , moze by znalazlo to szersze zaintersowanie ?? of course w przystepnej cenie !!

znalazlem nawet fajny soft do (_linuxa_ → Linuksa) ORT , przyjemny i intuicyjny :)

Jest wiele takich urządzeń ( fachowo nazywa się to w przemyśle sterownik binarny )

 

A do zastosowań przemysłowych używam tego wyłącznie z linuksem - ze względu na jego stabilność chodzi rewelacyjnie ( w kilku miejscach steruję w ten sposób dystrybutorami paliw na stacjach benzynowych wewnątrzzakładowych, systemami wagowymi, potężnymi silnikami - słowem co tylko zechcesz )

 

Można także znaleźć tańsze urządzonka na RS 232 - za całkiem przyzwoite pieniążki.

 

( U mnie w domu w ten sposób steruję zamkami, oświetleniem - w trakcie realizacji - sterowanie roletami w oknach - niestety brak czasu :D na dokończenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...