Skocz do zawartości

Problem Z Serwerem Poczty


darecki_waw

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam uruchomionego sendmaila i tak jak wysylam z outloka mail na adres skonfigurowany na serwerze to e-mail dociera jak chce wyslac dalej (na inny serwer) to wywala mi taki blad:

 

The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was '[email protected]'. Subject 'test', Account: '[email protected]', Server: 'serwer.pl', Protocol: SMTP, Server Response: '550 5.7.1 <[email protected]>... Relaying denied. IP name possibly forged [x.x.x.x]', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 550, Error Number: 0x800CCC79

 

natomiast jak chce scignac poczte z serwera to wywala mi taki blad:

 

The connection to the server has failed. Account: '[email protected]', Server: 'serwer.pl', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10060, Error Number: 0x800CCC0E

 

podejrzewam ze to jest wina konfiguracji sendmaila - gdzie konfiguruje i serwery smtp i pop3 (smtp chyba chodz ale tylko w obrebie mojego serwera wiec jak go zmusic aby wysylal poczte na inne serwery - maile) moze powinienem cos doinstalowac ??

z gory dzieki za helpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek

1. Sprawdź czy masz skonfigurowane i uruchomione coś co odpowiada za POP3 np. pakiet Dovecot (było na forum w 2004) , w KDE Ustawienia sytemowe->ustawienia serwera->usługi, u mnie konfiguracja Dovecota była banalna i polegała na odhaszowaniu linii protocols i dopisaniu POP3.

2. W plikach :

/etc/mail/access

dopisz linię:

serwer.pl RELAY

(pomiędzy nazwą domeny, a słowem RELAY, ja zawsze używam 2xTAB, a nie spacje)

/etc/mail/local-host-names

dopisz linię :

serwer.pl

 

Może to wystarczy. Oprócz forum spróbuj w googlach (wstaw ciąg znaków np. od Port: 25 ... 550 i w drugim przypadku Protocol: POP3 .... No, socet), coś powinno się wyszukać. Uwaga : w starszej wersji sendmaila jest mowa o pliku sendmail.cw, jego odpowiednikiem teraz jest local-host-names.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to zrobione - mialem problemy jeszcze z wysyleniem (bez uwierzytelnienia- narazie) z np OE ale problem rozwiazalem tworzac plik /etc/mail/relay-domains a w nim wpisujac swoje IP i dziala ale ty jest problem co zrobic z modemowcami czy nie da sie tego zrobic tak aby akceptowal domena w jakim jest mail i czy jak jest obslugiwana to akceptuje a jak nie to nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...