Skocz do zawartości

Felieton Jerzego


adios

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę świetny ten felieton w Chipie.Jerzy Potrafi mówić przekonywującym językiem i mam nadzieję ,że nie tylko twoje słowa do mnie docierają. Wytumaczyłeś naszym językiem dlaczego linuserzy nie przepadają za Microsoftem. Bez jakiś wojen, wyższości, niższości, po prostu po ludzku. Gratulacje :) . Ahh pomyśleć ,że na początku byłem taki :lammer: i tyle mi jeszcze brakuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetny ten felieton w Chipie.Jerzy Potrafi mówić przekonywującym językiem i mam nadzieję ,że nie tylko twoje słowa do mnie docierają. Wytumaczyłem naszym językiem dlaczego linuserzy nie przepadają za Microsoftem. Bez jakiś wojen, wyższości, niższości, po prostu po ludzku. Gratulacje :) . Ahh pomyśleć ,że na początku byłem taki :lammer: i tyle mi jeszcze brakuje :).

Jerzy - dlaczego nie pochwaliłeś się na forum tym felietonem ???

 

Dobrze że adios o tym napisał bo inaczej bym do niego nie dotarł - a sądzę że rzecz faktycznie warta jest przeczytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Rzecz rzeczywiście warta przeczytania. Odzwierciedla w dużym stopniu sytuację, którą można spotkać na tym forum i uzupełnia/polemizuje z felietonem z poprzedniego numeru tej gazety, który przecież wiele kontrowersji wywołał! Przykładem jestem ja sam - nie krytykuję Windows za to jaki jest, ale brakuje mi tolerancji do Windows (choć sam Windows też ma wiele uchybień). Można powiedzieć, że postawa niektórych jest wręcz fatyczna. Użytkownicy linuksa uważają się za lepszych i łatwo zaobserować syndrom obronnej twierdzy. Ja np. przestałem mówić o windowsie źle, bo nie uważam, że to słaby system a skupiam się na mówieniu niezadobrze o ludziach, którzy czasem nie tylko z powodu braku wiedzy i czasu go używają. Gratulacje Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za pozytywne recenzje :) które są szczególnie cenne bo wypowiadałem się w imieniu całej naszej grupy :rolleyes:

 

O tym, że poszła odpowiedź na felieton Chipa pisałem Tutaj a zainspirował mnie Frantz.

 

O tym że felieton już się ukazał nie pisałem, bo nie ma go jeszcze w necie, a nie każdy ma drukowanego Chipa.

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Myślę, że teskt jerzego wywoła nie mniej zamieszania i kontowersji niż Cezarego Kruka i tego mu też życzę. Chyba mamy do czynienia z serią "wielkich" felietonów i artukułów, które powoli zaczynają uświadamiać społeczeństwo co to jest linux. Sam jeszcze kilka lat temu byłem do niego zrażony - to była czarna magia. Dziś do niczego nie mam na wstępie urazy - chyba Linux uczy otwartości. O Linuksie pisze się coraz więcej w zwykłych gazetach typu Wyborcza, Rzeczpospolita, Super Express. Także w np. CHIP'ie i innych gazetach tego typu coraz więcej miejsca jest poświęcane temuż systemowi, zarówno na papierze jak i na krążku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ...

Jestem ostano dość zajętym człowiekiem ;/ i wiele spraw mi niepotrzebnie umyka ...

Pewnie interesuję Was do czego dążę ? ;) a mianowicie do tego- że nie przeczytałem jeszcze tego artykułu :| ...

Tak więc, jakby ktoś był taki miły, w którym to było Chipie?

A może jest gdzieś “wersja online”? ;) ale pewnie nie ma ... ;)

 

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Powiem tak ...

Jestem ostano dość zajętym człowiekiem ;/ i wiele spraw mi niepotrzebnie umyka ...

Pewnie interesuję Was do czego dążę ? ;) a mianowicie do tego- że nie przeczytałem jeszcze tego artykułu :| ...

Tak więc, jakby ktoś był taki miły, w którym to było Chipie?

A może jest gdzieś “wersja online”? ;) ale pewnie nie ma ... ;)

 

pozdawiam

Wersji online nie ma, ale myślę, że jeśli będzie to jerzy czując się przez nas zobowiązanym o tym poinformuje i wtedy ruszy dyskusja o nas samych :D. Artykuł ukazał się w czerwcowym CHIPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_PaT był napisał

 

"Wersji online nie ma, ale myślę, że jeśli będzie to jerzy czując się przez nas zobowiązanym o tym poinformuje."

 

Tak będzie :) Wersja online pojawia się z pewnym opóźnieniem <_<

 

Na razie dodam tylko, że nie należy wykluczać pojawienia się następnego tekstu w lipcowym Chipie :)

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjski magazyn ITWEEK przeprowadzil porownawcze testy wydajnosci Samby 3.0 oraz systemu Windows 2003 Server. Wyniki testow mozna zobaczyc tu

 

Wiec nie powinien nikogo dziwic fakt, ze "Tylko IBM do końca roku 2005 zmieni w ponad 300 000 desktopów firmy system operacyjny na Linuksa" skoro mozan miec tosamo wydajniejsze i praktycznie za darmo. Emulacja "Microsoft Network" w (_linuxie_ → Linuksie) ORT dziala szybciej i wydajniej niz "Microsoft Network" w oryginale !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł Jerzy gratuluję :]

zaczynam żałować że dopiero tera zaczynam z linuxem <_<

równie dobry test podany przez Tidnab'a ;] zaskoczył mnie jako że miałem do czynienia nieco z serwer 2k3 no ale cóż ;] samby nie znam ;] czas nadrobić zaległości :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...