Skocz do zawartości

Instalacja Fc4


enter1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy istnieje możliwość zaktualizowania sobie systemu z FC3 do FC4 przez sieć z zachowaniem bieżących ustawień, tak bez zciągania obrazów płyt (coś takiego jak w gentoo)? Napiszcie co o tym myślicie czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak poszukać na forum? Pytanie pojawia się co chwilę <_<

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...?showtopic=5218

Temat pod linkiem jest zamknięty, więc napisze tutaj. Otóż jak wielu na forum, oczekuje FC4 i myśle nad jej instalacją. Generalnie zawsze z nowym wydaniem instalowałem od nowa, tym razem wolalbym sobie oszczędić ściągania płyt i instalacji od zera, więc wolałbym update przez Apt. Pytanie polega na tym, który wpis zmienić, aby Apt, tudzież dowolny inny program myślał, że mam FC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym update przez Apt.

Odradzałbym aktualizację przy użyciu tego programu. Podczas takich manewrów mogą występować problemy z zaleznościami (np. instalowało się pakiety z jakichś innych repozytoriów). Apt próbuje je rozwiązywać i proponuje usuwanie paczek. Jeśli się nie zna systemu na wylot, to można sobie przez przypadek odinstlaować coś ważnego. Dla przykładu, pewnej znanej mi osobie, apt odinstalował program RPM (jeden wielki LOL). Jak ktos potem nie wie jak to naprawić, to ma potem problem ;-)

 

Jak to zrobić przy użyciu yum, masz podane w tamtych linkach. Od siebie moge tylko dodać, by aktualizować po kawałku, a nie za jednym zamachem (może zabraknąć miejsca na dysku albo RAMu ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem już takie manewry z Apt, że chciał mi wywalić (_rpm'a_ → RPM-a) ORT albo jedynego kernela w systemie, tudzież z powodu jednego pakietu chciał wywalić w kosmos ponad 160 :D Ale nie ma tego złego i jakoś mi sie z nim żyje w zgodzie, choć skoro mówisz o yum'ie to może faktycznie mu sie bliżej przyjżę ;)

 

Nie mniej, tak generalnie , to chciałbym ta informacje o wpisie identyfikującym system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apt odinstalował program RPM (jeden wielki LOL). Jak ktos potem nie wie jak to naprawić, to ma potem problem ;-)

Ja sobie go kiedyś sam ręcznie usunąłem, a potem z tydzień walczyłem, aby go przywrócić :P No ale się udało B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...