Skocz do zawartości

Grub Problem?


roback

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk 160GB, zainstalowana winde XP na pierwszej partycji, druga (/dev/hda2) zostala na Fedore.

Probowalem juz xfs'a i reserfs'a i nic.

Po instalacji (w przypadku wyboru xfs - zwiesza sie na instalacji grub'a) nie dzieje sie nic, tzn. odpala sie winxp.

Partycja /dev/hda2 jest ustawiona jako primary.

 

Jakies pomysly? Dziex!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 160GB, zainstalowana winde XP na pierwszej partycji, druga (/dev/hda2) zostala na Fedore.

Probowalem juz xfs'a i reserfs'a i nic.

Po instalacji (w przypadku wyboru xfs - zwiesza sie na instalacji grub'a) nie dzieje sie nic, tzn. odpala sie winxp.

Partycja /dev/hda2 jest ustawiona jako primary.

 

Jakies pomysly? Dziex!

A nie ostrzega Cię podczas instalacji że masz błędne wpisy w tablicy partycji ?

 

Win XP opiera się na danych z Biosu i jeżeli te są błędne to robi bzdury w tablicy partycji ( sam wtedy działa OK ale inne systemy wylatują - chyba że pozwolisz im poprawić tą tablicę partycji - ale wtedy Win XP może zdechnąć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam problem z instalacją. Sytuacja wygląda następująco mam 2 dyski 80 i 20 Gb na 80 3 partycje i zainstalowany XP pro na drugim dysku chce fedore 2 ale po instalacji z bootloadera Grub nie wstaje windows !! Przy instalacji wywala komunikat ze są błędne wpisy w tablicy partycji. Formatowałem na różne sposoby i instalowałem ale zawsze jest tak samo fedora wstaje a winda nie. Raz nie krzyczało przy instalacji lina ze są błędy w tablicy partycji ale i tak winda nie wstała. Co robic w fedorze 1 i red hatach od 7.3 do 9 nie miałem problemu !!!

 

Prosze o jakies dobre i szybkie rozwiązanie problemu bo fixboot i fixmbr nie pomagają zostaje tylko całkowity format dysków bo już nic nie chce wstac nawet po ponownej instalacji !!!

 

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...p?showtopic=624

 

Zobacz szczególnie pod zamieszczony tam link - jest tam dokładnie wyjaśnione jak naprawić tablicę partycji po instalacji Fedory bez potrzeby usuwania danych.

 

Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj.

 

PS Popatrz na to z innej strony: Fedora uwolniła Cię od Windowsa :D Czyż to nie piękne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...