Skocz do zawartości

Java - Instalacja.


if22

Rekomendowane odpowiedzi

[ciach]i teraz co jeszcze doinstalować, jak odpalać?? Pod Windowsem uzywałem JCreatora LE.

dodaj na sciezke domyslna PATH sciezke do katalogu bin Javy. uruchamiaj za pomoca:

 java nazwa_klasy

albo

java -jar nazwaPorgramu.jar

temat juz kilka razy poruszany... szczegoly na pewno znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź, doszedłem już do tego. Teraz koleiny problem, jak skompilować gdy mam program, który znajduje się w kilku plikach??? Przykład:

 

 

plik1.java

plik2.java

.

.

.

pilikn.java

 

 

Wiem, ze gdy mam jeden plik to robię:

 

javac plik1.java

 

następnie

 

java nazwa_glownej_klasy czyli powiedzmy java plik1

 

i dostaję wynik.

Edytowane przez Raven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]OK, dzięki za odpowiedź, doszedłem już do tego. Teraz koleiny problem, jak skompilować gdy mam program, który znajduje się w kilku plikach??? [ciach]

z tego co wiem to jeden prog, moze posiadac tylko jedna 'klase glowna', ktora jest domyslnie uruchamiana, steruje calym programem.. uzywam do tego IDE, nie musze sie nad tym zastanawiac.. ale tak na zdrowy rozum, to skompilowalbym 'klase glowna', wszystkie pozostale chyba powinny sie podlaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak na zdrowy rozum, to skompilowalbym 'klase glowna', wszystkie pozostale chyba powinny sie podlaczyc...

Też mi się tak wydaje, że tak powinno być OK, ale w moim przypadku nie jest, wyskakują jakies błędy, teraz nie mogę ich wrzucić tutaj, bo mi linux padł. Probelm przedstawiłem tutaj.

 

 

 

§4 punkt 6

Edytowane przez Raven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...