Skocz do zawartości

Pierwsze Wrazenia Po Instalacji Fedora Core 2


milupo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja juz wlasnie zainstalowalem sobie Fedore i teraz z nia eksperymentuje. Duzo czytania i sprawdzania... odczucia? ... mieszane. Wszystko mi sie podoba z wyjatkiem tego, ze nie moge odpalic na niej internetu :( ... i jestem zmuszony pracowac jeszcze na Windozie (mam nadzieje ze juz niedlugo)... Z tego co czytam na forum to duzo ludzi ma jakies pytania... a wam jak sie podoba nowa fedora ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich forumowiczów. Głośne ELO :P

 

Co do fedorki 2, hmmmmm Wszystko super, nawet w przeciwieństwie do was Net działa. Ale ja siedze na kablówce. Nie bardzo podoba mi się rozwiązanie wejścia do nowego elementu o nazwie Komputer :) zagłębianie się powoduje otwieranie coraz to nowych okien. Uniknąć to można pod prawym przyciskiem i wybierając "przeglądaj folder", ale jak dla mnie od razu powinno być standardowe przeglądanie.

 

Narazie nie zauważyłem większych "nieprawidłości" i wkurzających mnie rzeczy. Siedze z nią dopiero 2gi dzień. Jak będę miał więcej czasu to coś pomarudze jeszcze ;)

 

Pozdroofka to all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hella,

 

U mnie bylo tak:

 

Najpierw zrobilem upgrade z FC1 do FC2. Sama instalacja poszla elegancko, ale potem byly niestety problemy, z ktorymi ja, zoltodziub, nie dalem sobie rady.

a. nie dziala karta dzwiekowa - Sound Card Detection nie uruchamial sie wcale.

b. w menu zrobil sie dziki budel :(

c. nie moglem niczego zainstalowac - po uruchomieniu .rpm mialem prosbe o powiazanie tego typu plikow z aplikacja.

 

Pomyslalem wiec "hmmm... no to moze czysta instalacha bedzie lepiej hulala". Jak pomyslalem, tak zrobielm.

 

I ogolnie jest ok, ALE:

a. wkurza mnie to, ze domyslnie wciaz wlacza sie GNOME - a Desktop Swiching Tool gdzies zniknal :blink: - jak to ustawic, zeby KDE byl default?....

(ok - juz wiem: /etc/sysconfig/desktop)

b. wciaz "nie ma powiazania .rpm. z aplikacja a jak chce zainstalwoac pakiet z konsoli, to od czasu do czasu mam komunikat, ze: błąd: can't create transaction lock :huh:

c. w GNOME irytowalo mnie, ze przy szperaniu po plikach kazde klikniecie powodowalo otworzenie nowego okna. W opcjach ani sladu narzedzia do zmiany tego zachowania.... wrrr.....

 

ogolnie znowu sie we wszystko wgryzam, wiec moze za jakis czas znowu cos mi sie przytrafi.

 

Pozdrawiam,

 

rfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja niestety nie mam neta... i ponownie zainstalowalem starego poczciwego RedHat'a

Dopuki nie bedzie rady na moja siec to nie zainstaluje sobie fedory.

Co do tych rpm'ow to tez mialem ten sam proble... i go nie rozwiazalem.

Faktycznie okna mojego komputera otwieraja sie osobno i jest to dosc wkurzajace... na pewno sie da jakos to ustawic zeby domyslnie otwieraly sie w tym samym oknie... brakuje tez w tym paska nawigacji... co mysle tez sie da gdzies ustawic. jak ktos bedzie mial jakies pomysly to fajnie by bylo. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Za 2 godzinki będę miał instalkę i chyba się tak nie pośpieszę. Pozostane przy moim cieżko wypoconym FC1 - przynajmniej narazie. Z drugiej strony to Win XP tez miał ciężkości, żeby się wgryżć między Win 98 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c. w GNOME irytowalo mnie, ze przy szperaniu po plikach kazde klikniecie powodowalo otworzenie nowego okna. W opcjach ani sladu narzedzia do zmiany tego zachowania.... wrrr.....

http://fedorafaq.org/#nautilus-spatial

http://www.bytebot.net/geekdocs/spatial-nautilus.html

Jakbyś "niekminił" eng. :D to tylko dwa słowa pomocy dodam ;):

*klikaj środkowym guzikiem myszy (jak taki posiadasz ;)) = okno będzie Ci się otwierało tylko jedno :P

 

*jak Ci się nie podoba wygląd nowego nautiliusa - od czego masz GConf ? mozesz powrócić tam do poprzedniego wyglądu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem swiezo po instalacji, co prawda poszlo dopiero za drugim razem poniewaz nigdzie nie znalazlem mozliwosci stworzenia dyskietki bootujacej nowy system, ( a ze mam win xp to musialem zapisac na part. z glownym systemem plikow, potem 'dd' i dopisek w boot.ini , jako ze nie lubie jak mi cos miesza w /dev/hda1), uruchomilo sie to szybko, zadnych zwisow sprzet chodzi w miare dobrze, same gnome zap... jak maly samochodzik, (przypomina mi ciut interf. win95 - prostota), jedyne co to narazie nie udalo mi sie odpalic drukarki canon i250, (_acha_ → aha) ORT i sama instalka 2,8GB trwala 10min. problem z geometria dysku rozwiazalem przez ustawienie w biosie na lba (zamiast auto). czcionki polskie mialem od razu i w konsoli i w x'ach i w terminalu pod x'ami, z dzwiekiem tez nie bylo zadnych problemow. narazie to tyle..... jak dla mnie git,

 

 

 

 

 

 

athlon 2000xp, gigabyte ga7n400e, 2x256mb 400mhz, gf 5200 64mb, sb live 5.1,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem FC2. Jak narazie wszystko chodzi dobrze. Dźwięk ok, internet też, nawet drkuarka mi poszła B) (NA FC1 nie chodziła). Extra. Jeszcze tylko spróbuje skaner :)

Czyli odpowiedz na moje pytanie czy było warto brzmi: TAK :)

 

 

 

... buuuuuu, no i skaner nie działa.

Pisze, no devices avabilable.

Jak go mam zainstalowac ? :(

Skaner: Mustek Be@r Paw 2400TA Plus

Edytowane przez cildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...