Skocz do zawartości

Fc4 Problem Z Kompilacja Softu I Sterowników


yeti

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zaktualizowałem sobie FC3 do wersji 4 wszytko było by ok ale pojawił sie problem nie moge nic skompilować tzn wywala bład 1 lub bląd 2 albo oba i przerywa wykonywanie make. Próbowałem kompilować soft i sterownik od mojej karty wifi wciąż to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Błąd 1" albo "Błąd 2" nic w ogóle nie mówi. Wklej dłuższe fragmenty komunikatów.

 

W FC4 jest gcc 4. Ten kompilator, w porównaniu do poprzednich wersji, jest bardziej rygorystyczny jesli chodzi o błędy w kodzie i nie kompiluje błędnie napisanych aplikacji.

 

Ściągnij nowszą wersję programów/sterowników albo zgłoś problem deweloperom tych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost adm8211]# make
make -C /lib/modules/2.6.11-1.1369_FC4/build M=/root/adm8211 modules
make: *** /lib/modules/2.6.11-1.1369_FC4/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
make: *** [modules] Błąd 2
[root@localhost adm8211]#

 

sterowniki pochodzi z http://aluminum.sourmilk.net/adm8211/ przetestowałem 12 ostatnich wszystkie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install kernel-devel

Żeby skompilowac moduły jądra, musisz posiadać jego pliki nagłówkowe. W FC3 były one dostarczane wraz z paczką kernel, a w FC4 są one teraz w kernel-devel. A tak na przyszłość, pilnuj tylko byś miał paczki kernel i kernel-devel o tej samej wersji w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...