Skocz do zawartości

Fc I Debian W Jednym Kompie


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. może się jasno. Nie wyraziłem to jest stan rzeczy po instalacji instatora debiana (to co jest na dysku po instalacji z pierwszego cd). I, nie wiem, ale jak na instalator to przecież nie musi tam być wsystko.

 

Po zakończeniu instalacji cd1 (instalatora) instalujes gruba i każe ci wyjąć płytkę i wystartować instalację z tego co masz na dysku. kropka. No ale niestety dzięki problemom z grubem nie mogę przejść do tego etapu.

 

I to jest mój cały problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba ja czegoś nie kapisze :huh:

Po kolei. Ja zawsze instalowałem D. tylko z cd1 i zawsze zajmował on ok. 70 mega. Reszte targałem z netu. W ogóle, to reszta płyt jest IMO zbędna. Ale po instalce powinny się pojawić wszystkie katalogi na / (/home, /root, /etc, /usr, /boot, /mnt, /lib, /opt itd.) Jeżeli ich nie ma, to sytuacja ta każe mi przypuszczać, że instalacja się jednak nie powiodła.

 

 

Ty to piszesz tak, że rozumiem, że na dyziu zainstalował (?) się instalator i niby z niego teraz trzeba jeszcze system instalować (?) ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan rzeczy mam po instalacji która jak mi napisało zakończyła się sukcesem. Jedyny błąd wyskoczył mi przy instalacji gruba i o tym pisałem. W instalcji pominołem więc proces instalacji bootloadera i zakończyłem instalkę.

 

Cała reszta to moje przypuszczenia wynikające z niewiele mówiących i zdawkowych komunikatów które otrzymywałem. Jak już napisałem probllem był jedynie z grubem, który miał się wgrać na partycji systemowej.

 

Jja mam tak rozłożone partycje na dysku jak pisałem w 1 poście. Bootloadera chciałem wrucić na / debiana ale coś nie wyszło! <_<

 

Ustawiałem przy instalacji partycje / debiana na podstawową.

 

Chociaż z drugiej strony jeśli mówisz, że to co mam na dysku to za mało... :(

 

P.S.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale w /root mam coś takiego dbootstrap_settings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, to poczekaj jeszcze troche, może ktoś się jeszcze dopisze i coś doradzi. Ja na Twoim miejscu spróbvowałbym reinstalacji i dokładnie wszystko śledził.

A ten bootstrap to już mi się o uszy obił, ale nie kojarze go obecnie z niczym :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że się wywalił, czyli wyskoczył błąd. A MC' pisał, że poprostu opuścił jego instalacje ;)

Zresztą sam jestem ciekawy, czy reinstalacja coś da. O czymś takim jeszcze nie słyszałem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ten błąd pojawia się za każdą instalacją czy to z cd-rom'u czy dvd. Ileż to już razy próbowałem od nowa i nic ;(

 

Cały czas przy próbie instalacji gruba wyskakuje ten sam błąd i ma miejsce wcześniej przezemnie wspomniana sytuacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już czytać całego tego topicu ;)

Sumy sprawdziłeś?

Instalujesz jak, tzn. z X'sami? Weź spróbuj zainstalować w trybie minimalnym, a potem dodawać pakiety pojedyńczo przez apt np.

Pisałeś chyba, że tego gruba Ci wywala, jak chcesz zainstalować go na partycji. Jeżeli masz ochote, to możesz spróbować zainstalować go normalnie do mbr. Jeżeli się wtedy uda, to przynajmniej będziesz w domu ;)

Ew. żeby po czymś takim dostać się do F. (mi lilo w 30r4 sypało kernel panic), to musisz zrobić fdisk /mbr i przywrócić z cd1 ;)

 

[edit]

 

A weź może, jeżeli masz możlwośc płytki do jakiegoś kumpla. Jeżeli u niego ruszy, to się przynajmniej wykluczy wine nośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...