Skocz do zawartości

Fedora 2 I Ogonki


mafus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak zainstalować/skonfigurować/ co gdzie wpisać/co pobrać/gdzie rozpakować w Fedorze 2 aby:

konsola/mc/X/fluxbox/xterm/kde/gnome/man przemówiały po polsku. Proszę o szczegółowe instrukcje (np. w punktach) dotyczące Fedory 2 i błagam nie odsyłajcie mnie do google bo tam opisów jest co prawda duzo ale dotycza przeważnie innych dystrybucji (inne katalogi, różnica setfont-charset). Uważam też, że informacje te przydadzą się nie tylko mnie ale innym nowym/mniej doświadczonym.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

 

--

Mafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wybrałem Polski :) . Polski jezyk mam oczywiście w Gnome i Kde (wystarczy wybrać opcje) ale na konsoli/mc/xterm/podejżewam że w X (choć nie wiem jak to sprawdzić) dalej brak ogonków. W mc (chodzi o konsole bo w Gnome już mi działa Ok) zaznaczyłem: Opcje-> Wyświetlanie znaków... ->iso-8559-1 i pełne 8-bitowe wejście i nic dale nic. Jak wróce z roboty to dalej kombinował będę :) , a później to samo czeka mnie z java, flashem, nvidią itd., itp - sama przyjemność :)

 

Pozdr

 

 

--

Mafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mc (chodzi o konsole bo w Gnome już mi działa Ok)  zaznaczyłem: Opcje-> Wyświetlanie znaków... ->iso-8559-1 i pełne 8-bitowe wejście i nic dale nic.

Nie iso, ale 8-bitowe. MC ma jednak problemy z UTF-8, więc wszędzie nie będzie działać. Ostatnio wyszły jakies patche, może za jakiś czas to naprawią...

nvidią itd., itp - sama przyjemność :)

Możesz nawet nie próbować - poczytaj wątki na forum :-)

A przy okazji - co zrobic zeby Openoffice pokazywalo polskie literki??

Włączyć inną czcionkę niż Bitstream Vera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...