Skocz do zawartości

Aktualizacja Yumem Fc3 Do Fc4


FC_user

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiło sie nowe jajko do FC4 więc dałem jej kolejną szansę. Zainstalowałem fedora-release-4-2.noarch i zacząłem aktualizację za pomocą yuma.

Nagłówki zładowały się poprawnie, ale FC4 nie, bo yum zaraportował na końcu:

--> Running transaction check

--> Processing Dependency: kernel-utils for package: kernel

--> Processing Dependency: kernel-utils for package: kernel

--> Finished Dependency Resolution

Error: Missing Dependency: kernel-utils is needed by package kernel

Czy coś da się z tym zrobić?

Chciałem wypróbować inny sposób upgrade, ale znowu cos nie tak.

fedora-release-4-2 nie da się usunąć bez "połowy systemu" :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zrobiłem najprościej jak się da, otóż najpierw pobrałem sobie iso dvd z sieci, a potem nagrałem płytkę, uruchomiłem z niej kompa i wybrałem aktualizację systemu. System uaktualnił się szybko i bez zbęnych problemów. Wszystko za wyjątkiem opengl-a dla ati ładnie się uruchomiło, nie miałem najmniejszych problemów ze speedtouchem 330 - net wystartował mi od razu po przeładowaniu, nawet byłem zmuszony niczego tu konfigurować. Uruchomiło się wszystko identycznie jak w starym profilu. Gdy już wiedziałem, że mam net wtedy uaktualniłem sobie listę repozytoriów. Całą resztę wykonał za mnie apt (synaptic) i yum. Musiałem tylko poczekać kilka dni na nową wersję paczek dla ati. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale robiles wedlug tej instrukcji? -> http://fedoraproject.org/wiki/YumUpgradeFaq

czy jakos inaczej?

Najpierw zrobiłem inaczej, czyli po prostu #yum -y update, ale potem zrobiłem wedługi nstrukcji:

#yum update kernel

#reboot i ... już nie dało się zalogować do systemu, ani w trybie tekstowym, ani w trybie graficznym. musiałem zrobić aktualizację via internet przez rescue.disc

Dlatego odpisuję o tej godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...