Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Graficzna I Nie Tylko


garfield

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem , kiedy prubuje zainsytalowac Fedore 4 w systemie graficznym to kiedy zaczyna sie ładowac ekran z grafika to komputer sie zacina. A kiedy zainstalowałem w trybie tekstowym to nastepna przykra niespodzianka: kiedy sie zaloguje to znowu cos sie dzieje i na ekranie zostaje logo Fedora i komputer ni odpowiada .

Mam pytanko w zwiazku z tym ; czy to wina płyty instalacyjnej czy moze jest jakis problem z moim sprzetem.

Sprzet : Pentium 4 3,0 ghz, 512 ramu , Radeon x 600.

Prosze o szybvka odp.

 

P.s. kujestem pocztkujacy w systemach linux wiec to moze sie nie kturym wydac głupim pytaniem , ale musze to wiedziec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta była kupina na akucjoi allegro bo mam za słabe łacze aby sciagnac płyte dvd , sprzedawca twierdzi ze spradzał ja po wyapleniu.

 

 

A co do tego linka to niestety to nie to. Po prostu po zalogowaniu zostaje tylko logo Fedora i zamist przejsc do ładoania systemu to komputer sie zawiesza , nawet kursoem myszki nie moge ruszyc. Po prosty zwiecha kompletna.

Jesli to wina płyty to napiszcie , najwyzej ja wymineie u sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z FC3 problem się rozwiązywał po kilkukrotnej próbie instalcji. Wyglądało to troche na magię ale to prawda. Instalacja raz szła raz nie. Dziwne to było ale nie polecam można sobie nieźle zszargać nerwy;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak raz z kumplem mieliśmy jazdy z MDK10. Trzeba było uruchmić instalator z parametrami noacpi i nolapic (chyba nie przekręciłem <_<). Zawsze możesz spróbować :)

 

PS. To chyba nie jest grafa na SLI ?

PS2. W tym trybie tekstowym możesz jeszcze spróbować odpalić xorgconfig (albo xorgconf) i skonfigurować X'sy pod siebie. Tylko przygotuj sobie instrukcje do monitora, bo będzie potrzebna ;) I loguj się poprzez su - (z kreską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, w swojej karierze mialem juz fc3 na starym kompie i wszystko smigalo jak trzeba, dzis sciagam fc 4 x64 bo zakupilem nowy komputer wypalam plytke i ..... I to samo co u ciebie , wywalilem wszystkie karty z kompa , tak jak ty isntalowalem w trybie tekstowym przeszlo... no a teraz zwiecha, szybka analiza ? zostal mi procesor plyta pamieci i karta... czyli prawie wszystko :P , no ale z tego co widze i myslalem jest to karta, mamy ta sama karte x600 pro na pcie ? widocznie cos w tym jest wlasnie sprobuje sciagnac sterowniki i w trybie rescure je zainstalowac .. jak dam rade to cos napisze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ta sama karte x600 pro na pcie ?

No jeżeli jest ona na PCIE, to chyba wczoraj ktoś na forum zrobił ładny opis, jak uruchomić na niej X'sy :)

 

PS. To chyba nie jest grafa na SLI ?

Tutaj właśnie miałem zamiar zapytać, czy to karta na pcie, ale coś mi się pomyliło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem juz działam na fc4 dzieki wystarczy ze w xorg.conf zmienisz sterownik na vesa teraz musze poszukac jak zainstalowac prawidłowy od radeona dzieki ;]

Tak tylko nie zabardzo wiem co i jak , to moje pierwsze spotkanie z linuxem,mogłby mi ktos napisac jak to zrobic bo nie zabrdzo wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...