Skocz do zawartości

i686


brahmasmi

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiety i686 będą dostępne jak je sobie skompilujesz :D

Architektura i386 jest używana ponieważ pakiety na nią skompilowane będą bez problemu chodziły na różnych procesorach (Pentium, AMD, itp.).

Jeśli miałbyś kilka różnych komputerów w domu, to wiedziałbyś, że kompilując pakiety tylko pod i386 oszczędzasz miejce (na dysku) i czas (nie musisz kompilować pod i586, i686, Athlon tylko i386 na wszystkie komputery) :D

Co by tu jeszcze wymyślić...

Tak się składa, że kompilatory wspierające różne architektury nie produkują tak stabilnego kodu jakby chcieli jego twórcy. Najbardziej opanowaną i co za tym idzie najbardziej stabilną jest właśnie architektura i386.

Poza tym w większości wypadków kompilacja pod konkretną architekturę nie daje znaczących korzyści w porównaniu do czasu jaki trzeba spędzić na przygotowaniu różnych wersji pakietów. Znacznie lepsze rezultaty daje optymalizacja kodu źródłowego programu przez twórcę.

 

Ale jakby co to ja bym chciał pakiety pod Athlona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

...

[cut]

...

Co by tu jeszcze wymyślić...

Tak się składa, że kompilatory wspierające różne architektury nie produkują tak stabilnego kodu jakby chcieli jego twórcy. Najbardziej opanowaną i co za tym idzie najbardziej stabilną jest właśnie architektura i386.

Poza tym w większości wypadków kompilacja pod konkretną architekturę nie daje znaczących korzyści w porównaniu do czasu jaki trzeba spędzić na przygotowaniu różnych wersji pakietów. Znacznie lepsze rezultaty daje optymalizacja kodu źródłowego programu przez twórcę.

 

Ale jakby co to ja bym chciał pakiety pod Athlona :D

[/cut]

 

W drugiej części postu straszne herezje piszesz, aż żal ściska...

I nie rozumiem twierdzenia, że zeby zoptymalizwoac pod i686 musisz siedziec pół dnia nad pakietami ;-) mizeria.. nie badz amatorem i nie wprowadzaj nikogo w błąd.

 

Jesli chcesz pakiety pod Athlona to sobie zrób chyba, że też Ci czasu brakuje.. i zbytnio pracochłonne...

 

Polecam przestudiować dokumentację rpm'a, manuale ewentualnie google.com i nie pisać bzdur.

 

Pozdr,

Zażenowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gość był napisał

 

W drugiej części postu straszne herezje piszesz, aż żal ściska...

I nie rozumiem twierdzenia, że zeby zoptymalizwoac pod i686 musisz siedziec pół dnia nad pakietami ;-) mizeria.. nie badz amatorem i nie wprowadzaj nikogo w błąd.

 

Jesli chcesz pakiety pod Athlona to sobie zrób chyba, że też Ci czasu brakuje.. i zbytnio pracochłonne...

 

Polecam przestudiować dokumentację rpm'a, manuale ewentualnie google.com i nie pisać bzdur.

 

Pozdr,

Zażenowany"

 

Drogi Gościu,

 

1. Jak kogoś tak bardzo krytykujesz to proponuję, abyś nie robił tego anonimowo.

2. W Twojej krytyce jest mało konstruktywizmu. Jeżeli kolega który napisał posta się myli, to napisz jak Twoim zdaniem jest, dzięki temu przekażesz swoją wiedzę innym. Napisanie, że ktoś "pisze bzdury" nikogo "nie oświeca".

3. Forum jest formą pomocy. Gdyby wszyscy korzystali z manuali, googla i innych stron w necie, forum nie było nikomu potrzebne.

4. Z Fedora Forum korzystają zarówno eksperci, do jakich pewnie zaliczasz się Gościu, jak i użytkownicy mniej zaawansowani oraz początkujący. Tak więc nie na się co "żenować". Lepiej być bardziej wyrozumiałem i przyjaznym dla innych :).

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drogi Gościu,

 

1. Jak kogoś tak bardzo krytykujesz to proponuję, abyś nie robił tego anonimowo.

2. W Twojej krytyce jest mało konstruktywizmu. Jeżeli kolega który napisał posta się myli, to napisz jak Twoim zdaniem jest, dzięki temu przekażesz swoją wiedzę innym. Napisanie, że ktoś \"pisze bzdury\" nikogo \"nie oświeca\".

3. Forum jest formą pomocy. Gdyby wszyscy korzystali z manuali, googla i innych stron w necie, forum nie było nikomu potrzebne.

4. Z Fedora Forum korzystają zarówno eksperci, do jakich pewnie zaliczasz się Gościu, jak i użytkownicy mniej zaawansowani oraz początkujący. Tak więc nie na się co \"żenować\". Lepiej być bardziej wyrozumiałem i przyjaznym dla innych :).

 

pozdrawiam, Jerzy

 

 

OK Przepraszam czasem jak coś czytam to mnie napada tak...

zwlaszcza jak ktoś pisze cos bez popracia swoich tez w praktyce, tylko chlapnie bo tak mu się tylko wydaje, że jest.

 

Postaram się być bardziej wyrozumieły i patrzeć milszym okiem,

 

co do anonimowości to przepraszam fakt błąd z mojej strony, ale nie miałem czasu na resjestrację. ;PP

 

z tym też poprawię się...

 

Pozdr,

Krzywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy był napisał

 

"OK Przepraszam (...)

 

Postaram się być bardziej wyrozumieły i patrzeć milszym okiem,

 

co do anonimowości to przepraszam fakt błąd z mojej strony (...)

 

Pozdr,

Krzywy"

 

Z przyjemnoscią witamy Cię na Forum i czekamy na Twoje posty :)

 

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Jesli chcesz pakiety pod Athlona to sobie zrób chyba, że też Ci czasu brakuje.. i zbytnio pracochłonne...

(....)

Pozdr,

Zażenowany

 

hmmm... ja to bym chciał pod durona .... :roll:

(...)

 

(...)

 

Polecam przestudiować dokumentację rpm'a, manuale ewentualnie google.com i nie pisać bzdur.

 

Pozdr,

Zażenowany

 

szukałem, ale wszędzie "brak danych" ... :roll:

.

.

.

.

 

 

8) :mrgreen: 8)

 

PS. Widzisz Krzywy jaki nasz moderator ma dobry wpływ na ludzi? od razu inny człowiek z Ciebie ! ... :mrgreen: ..... a w ogóle to witaj w klubie :)

 

=====

szacunek Jerzy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja to bym chciał pod durona .... :roll:

(...)

 

Z chęcią bym Ci pomógł z pakietami ale nie mam maszyny na Duronie, z chęcią mogę udostępniać pakiety dla RH9.0 i Fedory ale optymalizowane pod P4, PIII, lub Celeraki, a Athlon sie znajdzie. Być może jak czas pozwoli to udostępnie jakieś repozytorium, ale chwilowo zajechany jestem inna robotą.

 

szukałem, ale wszędzie \"brak danych\" ... :roll:

.

.

.

.

 

 

8) :mrgreen: 8)

 

PS. Widzisz Krzywy jaki nasz moderator ma dobry wpływ na ludzi? od razu inny człowiek z Ciebie ! ... :mrgreen: ..... a w ogóle to witaj w klubie :)

 

=====

szacunek Jerzy ! :)

 

Więc jak Ci braknie googlowania to jeszcze tutaj coś wymyslimy next time ;-)))

 

A co do moderatora, cóż powiedzmy, że nakłonił mnie po części reszta to moja dobra wola oraz to, że lubię czerwonego kapturka jakkolwiek była by o nim opinia.

 

Aha .. no i Tobie też thnx za miłe przyjęcie... btw: nie bierz mojego pierwszego posta do Ciebie zbyt do siebie wypadek przy pracy, mam opinię wsród ludzi "że się czepiam" ;-)))

 

Pozdr,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja to bym chciał pod durona .... :roll:

(...)

 

Z chęcią bym Ci pomógł z pakietami ale nie mam maszyny na Duronie, z chęcią mogę udostępniać pakiety dla RH9.0 i Fedory ale optymalizowane pod P4, PIII, lub Celeraki, a Athlon sie znajdzie. Być może jak czas pozwoli to udostępnie jakieś repozytorium, ale chwilowo zajechany jestem inna robotą.

[...]

 

:shock:

 

przecież ja tylko żartowałem .... :mrgreen:

.... w życiu nie kupiłbym żadnego durona .... :D

hehehe

 

[...]
[...]

Aha .. no i Tobie też thnx za miłe przyjęcie... [...]

 

no probl :mrgreen:

 

[...]

[...]btw: nie bierz mojego pierwszego posta do Ciebie zbyt do siebie wypadek przy pracy, mam opinię wsród ludzi \"że się czepiam\" ;-)))

 

Pozdr,

K.

 

:shock: jakiego "pierwszego posta"? do mnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...