Skocz do zawartości

S.w.a.p(t)


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wszędzie widzę, żę zalecane jest posiadanie swap 2x większego niż RAM. Miałem do tej pory 128 BX ale sobie dokupiłem jeszcze 256 BX. Do tej pory miałem na SWAP 400 MB ale wobec powyższego to będzie teraz za mało..

Pytania:

1.Czy powinienem zwiększać SWAP?

2. O ile (o ile w ogóe) zwiększyć SWAP?

3. Jak zwiększyć SWAP?

4. Dlaczego zalecane jest posiadanie 2x > SWAP'a niż RAM?

 

P.S.

Nie wiem czy konfiguracja sprzętowa ma znaczenie ale mam P III 700

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego co zamierzasz robic na komputerze,

 

w komputerach domowych majacych 128 MB i wiecej - SWAP moze miec wielkosc 256 MB, a zalezy to np. od wykorzytywanego przez Ciebie srodowiska graficznego i programow jakie uzywasz, jezeli obrabiasz grafike i masz malo RAMu to bedziesz potrzebowal duzego SWAPa

 

sytuacja ma sie zupelnie inaczej gdy stawiasz serwer jakis uslug wtedy warto zastosowac od 2xRAM do nawet 6xRAM do SWAPu, poniewaz przy sporym obciazeniu serwera (a co za tym idzie pamieci RAM) dane moga byc cachowane w SWAPie, dzieki czemu serwer pomimo ze wolniej ale nadal swiadczy uslugi,

 

jeszcze inna sytuacja jest gdy bedziesz chcial uzywac software suspend wtedy SWAP musi wynosic minimum tyle ile masz RAMu

 

gdybys chcial zwiekszyc SWAP - jest to partycja na dysku, musisz uzyc programu Parted lub jednej z jego graficznych nakladek np. QTParted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...